Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi

Aktualności Szkolna codzienność Osiągnięcia kl. 0-3 Osiągnięcia kl. 4-6 Organizacja rok. szk. Odyseja Umysłu Koło biblijne Terapia pedagogiczna Pedagog szkolny Rekrutacja Wolontariat Ekologia Gazetka szkolna Sala gimnastyczna Absolwenci Piszą o nas Polecamy strony Przykłady dobrych praktyk Archiwum aktualności Archiwum osiągnięć

Osiągnięcia 2013/14


Egzaminy zewnętrzne: sprawdzian po kl. VI, Operon, CKE OBUT | Konkursy: Laureaci, Finaliści | Sukcesy sportowe | Certyfikaty PET


Rok szkolny: 2010/11 | 2011/12 | 2012/13


KONCERT LAUREATÓW 2013-2014

Odyseja Umysłu

Trenerki: Mariola i Monika Jurkiewicz

Mogliśmy tam być dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miejskiej Rumia i Pani Burmistrz

 

I miejsce w świecie

I miejsce w Polsce

Problem „Strachy na lachy”

Grupa wiekowa II

Rafał Bury
Maja Dzikowska
Jan Kołowrocki
Maja Skoczke
Dominika Tomczyk
Julia Doan

 

III miejsce w Europie

I miejsce w punktacji zespołowej

II miejsce w Polsce

Problem „I kto tu rządzi”

Grupa wiekowa I

Agnieszka Topolewska
Maksymilian Helmin
Franek Kowalczyk
Agnieszka Ligier
Antosia Rygielska
Miłka Ciupińska

 

 

Laureaci
Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
dla uczniów szkół podstawowych

Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego

Julianna Jakubowska kl VIb
Julia Specht kl VIb

Opiekun: A. Syldatk

Finaliści
Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
dla uczniów szkół podstawowych

WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYczny

Anastazja Kołakowska kl. VB

Opiekun: K. Zielke

METROPOLITARNY KONKURS BIBLIJNY

Anastazja Kołakowska kl. VB

Opiekun: H. Kurowska

WOJEWÓDZKI KONKURS Języka polskiego

Katarzyna Rumanowska kl.VI b
Maciej Skwierawski kl.VI b

Opiekun: A. Syldatk

Pozostałe konkursy i turnieje

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY „KANGUR 2014”

Wyróżnienia:

Kajetan Bieliński kl. 2 A

Marek Kokoszyński kl. 2 B

Hubert Gospodarek kl. 3 A

Martyna Skwierawska kl. 4 B

Anastazja Kołakowska kl. 5 B

Jan Kozub kl. 5 A

Julia Specht kl. 6 B

Opiekun: I. Karpierz-Marek, K. Rybińska, M. Domańska, K. Zielke, E. Kaszubowska

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY "DZIEWIĄTKA"
DLA UCZNIÓW KL V

II miejsce - drużynowo

Anastazja Kołakowska

Jan Kołowrocki

Jan Kozub

Laura Krupa

Opiekun: K. Zielke, E. Kaszubowska

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS 5 ETAP MIEJSKI

Piotr Leszczyński - III miejsce

Opiekun: E. Kaszubowska

XX Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

Piotr Leszczyński - I miejsce

Opiekun: : M. Woźniak

XVII Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny dla klas czwartycH

Martyna Skwierawska - I miejsce

Piotr Leszczyński - III miejsce

Opiekun: J. Tańska, M. Woźniak

Międzyszkolny Konkurs Literacki
pod hasłem:
"Marchewka kontra hamburger"

Piotr Kitowski - I miejsce

Paweł Michnowicz - III miejsce

Miłka Ciupińska - Wyróżnienie

Emilia Roszkowska - Wyróżnienie

Opiekun: A. Syldatk, J. Tańska

VIII Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny
"Z polszczyzną za pan brat"

Maciej Skwierawski - I miejsce

Julia Specht - III miejsce

Opiekun: A. Syldatk

Międzyszkolny Konkurs
"Baśnie i legendy kaszubskie w komiksie"

Laura Krupa - Wyróżnienie

Opiekun: A. Syldatk

IX Ogólnopolski Konkurs "Barwy Morza"

w części literackiej - kategoria Proza

Kornelia Krauze - I miejsce

Martyna Skwierawska - III miejsce

Opiekun: J. Tańska

X Międzyszkolny Konkurs Recytatorski
"Twórczość jednego autora"

Maksymilian Helmin - I miejsce

Opiekun: M. Woźniak

XXXI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej
etap: Miejskie eliminacje w kat kl 4-6

Emilia Roszkowska - III miejsce

Lena Sikorska - III miejsce

Opiekun: A. Syldatk, J. Tańska

XXXI Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej
etap: Miejskie eliminacje w kat kl 1-3

Daria Styn - III miejsce

Wiktoria Broniarek - Wyróżnienie

Martyna Jakubowska - Wyróżnienie

Opiekun: I. Karpierz-Marek

XIX Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny
dla uczniów kl 3
MaŁego Trójmiasta Kaszubskiego

Jakub Skwarek - Wyróżnienie

Opiekun: K. Rybińska

XII Powiatowy Przegląd
Małych Form Teatralnych
w Redzie

Grand Prix
dla zespołu „TO MY”

w skład zespołu wchodzą uczniowie z klas IVa, Va.

 

Rafał Bury

Maja Skoczke

Jan Kołowrocki

Maja Dzikowska

Franciszek Kowalczyk

Julia Doan

Gabriela Tęczar

Agnieszka Ligier

Maximilian Helmin

Agnieszka Topolewska

Monika Gurska

Opiekun: M. Jurkiewicz

wojewódzki turniej Teatralny
"Niebieskie Tarcze"

Etap rejonowy

II miejsce - Zespół „To My”

wyróżnienie - za kreację aktorską dla Krasnoludków

Opiekun: M. Jurkiewicz

XII Powiatowy Przegląg Teatralny
w Redzie

Zespół klasy 2 A - wyróżnienie

Opiekun: M. Jurkiewicz

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
"WYSPY BRYTYJSKIE I IRLANDIA"

Zofia Świątek - I miejsce

Julia Specht - II miejsce

Bruno Piesiewicz III miejsce

Opiekun: B. Janeczko, D. Kacprzycka

VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS INFORMATYCZNO - JĘZYKOWY
"ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA W WIELKIEJ BRYTANII"

Maciej Skwierawski - II miejsce

Opiekun: B. Janeczko, K. Ludka

OGÓLNOPOLSKI KONKURS
JĘZYKA ANGIELSKIEGO
"PANDA JUNIOR" - POZIOM KL 1

Kajetan Tatara - Laureat

Opiekun: D. Kacprzycka

OGÓLNOPOLSKI KONKURS
JĘZYKA ANGIELSKIEGO
"PANDA" - POZIOM 1

Laureat

Rafał Bury - I miejsce

Oliwia Bednarska

Jan Kozub

Laura Krupa

Zofia Olejniczak

Michał Wądołowski

Wyróżnienie

Monika Gurska

Anastazja Kołakowska

Jan Kołowrocki

Oliwia Miotke

Agnieszka Rembalska

Emilia Roszkowska

Maja Skoczke

Opiekun: E. Paciorek, A. Tęczar, B. Janeczko

OGÓLNOPOLSKI KONKURS
JĘZYKA ANGIELSKIEGO
"PANDA" - POZIOM 2

Wyróżnienie

Julianna Jakubowska

Emilia Nejman

Bruno Piesiewicz

Julia Specht

Zofia Świątek

Opiekun: D. Kacprzycka, B. Janeczko

VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ
DLA KLAS II-III SP

Martyna Jakubowska - I miejsce

Kamil Jakubowski - Wyróżnienie

Opiekun: J. Kacprzycki

europejski certyfikat umiejętności komputerowych

Certyfikat ECDL Start (4 egzaminy):

Wiktoria Słowy

Justyna Formella

Egzaminy cząstkowe zdali:

Maciej Skwierawski

Julia Zajączkowska

Konrad Naskręt

Jan Kozub

Kornelia Krauze

Lena Sikorska

Szymon Racki

Oskar Wilewski

Błażej Laskowski

Gabriela Kotlewska

Katarzyna Rumanowska

Opiekun: K. Ludka

MIEJSKI KONKURS WIEDZY O POMORZU
DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Julianna Jakubowska - I miejsce

Katarzyna Rumanowska - II miejsce

Jakub Grubba - III miejsce

Opiekun: M. Burkowska

Miejski konkurs Wiedzy Przyrodniczej
"Morza Europy"

Stanisław Reszka- II miejsce

Maciej Skwierawski- III miejsce

Opiekun: A. Olejniczak

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Przyrodniczej

Emilia Nejman - VIII miejsce

Opiekun: A. Olejniczak

Wojewódzki Konkurs
Historyczno-Przyrodniczy
"Polska dawniej i dziś"

Maciej Skwierawski - I miejsce Laureat

Opiekun: A. Olejniczak, M. Burkowska

Konkurs Gdyńskiego Centrum Nauki Experyment i Gazety Wyborczej "Mój Eksperyment"

Cała klasa I B - I miejsce

Mateusz Rozmysłowicz - Wyróżnienie

Opiekun: E. Hołownia, K. Rybińska

Ogólnopolski Konkurs Rysunkowy "Przyroda polska - Morze"

w kat. 10 - 12 lat

Katarzyna Rumanowska - Wyróżnienie

Opiekun: K. Pomieczyńska

XIII Miejski Konkurs Plastyczny
"Tu Żyjemy" motto: "Rumia dniem i nocą"

Katarzyna Rumanowska - Wyróżnienie

Jan Kołowrocki - Wyróżnienie

Opiekun: K. Pomieczyńska

XVI Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Hej Kaszuby, jak Wy cudne …"

Laureaci:

Antoś Czapliński Ada Duda

Helena Grubba Aleksandra Grygo

Aleksander Karbowski Pola Jakubowicz

Martyna Jóźwiak

Opiekun: K. Pomieczyńska

V Wojewódzki Konkurs Plastyczny
"Świat wokół mnie"

w kat. 10 - 12 lat

Monika Gurska - II miejsce

Julia Kruczek - II miejsce

Opiekun: K. Pomieczyńska

Rejonowy Biblijny Konkurs Plastyczny

Krzysztof Proskurnicki - II miejsce

Opiekun: H. Kurowska

Wojewódki Konkurs Plastyczny
"Uzalenieniom Stop"

Wiktoria Gierszewska - Wyróżnienie: nagroda specjalna

Opiekun: K. Pomieczyńska

IX Ogólnopolski Konkurs "Barwy Morza"

w części plastycznej

Julia Kruczek - Wyróżnienie

Opiekun: K. Pomieczyńska

Wojewódzki Konkurs Plastyczny
"Pokój w Europie"

cała klasa 1 B - II miejsce

Opiekun: E. Hołownia

Miedzyszkolny konkurs plastyczny
„Legendy kaszubskie” komiks

Wyróżnienie

Laura Krupa

Mateusz Groszek

Opiekun: K. Pomieczyńska

Miejski Konkurs Historyczno-Plastyczny
"W poszukiwaniu własnych korzeni"

Hanna Mackiewicz - III miejsce

Opiekun: K. Pomieczyńska

Miejski Konkurs Plastyczny
"Pisanka z motywem haftu kaszubskiego"

Lena Sikorska - III miejsce

Opiekun: K. Pomieczyńska

XII Bałtycki Festiwal Nauki
konkurs plastyczny "Pokój w Europie"

klasa 1 A - I miejsce

klasa 1 B - II miejsce

Opiekun: E. Hołownia, K. Młynarczyk

Międzyświetlicowy Konkurs
Droga do medalu - moja ulubiona dyscyplina sportowa"

Aleksandra Grygo - Wyróżnienie

Miejskie eliminacje
konkursu Recytatorskiego
Poezji Polskiej i Poezji Śpiewanej w Rumi

Julia Blumkowska - Wyróżnienie

Wojewodzki Konkurs Piosenki
Kompozytorów polskich "Śpiewac każdy może" w Gdyni

Julia Blumkowska - I miejsce

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego

do lat 7 w szachach - chłopcy

Bartosz Helmin - V miejsce

Opiekun: T. Ciesielski

Wiosenny Turniej Szachowy

etap I - edycja VIII grupa D

Bartosz Helmin - II miejsce

Opiekun: T. Ciesielski

Mistrzostwa Rumi w Szachach

Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna - I miejsce.

Opiekun: T. Ciesielski

X Halowe Mistrzostwa Rumi
w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych

w biegu na 1000m

Oskar Bohm - II miejsce klas VI

 

w biegu na 600m

Wiktoria Lisińska - II miejsce klas V

Katarzyna Rumanowska - II miejsce klas VI

Sandra Runowicz - III miejsce klas VI

 

w biegu na 800m

Monika Grzenkowska - III miejsce klas VI

Opiekun: A. Rybiński

XXIX Bieg Pokoju
w kat. Dziewcząt

rocznik 2004 i mlodsze na dyst. 350m

Nadia Kołakowska - III miejsce

Opiekun: A. Rybiński

Finał Wojewódzki XLII Igrzysk
Młodzieży Szkolnej
w Pływaniu Indywidualnym

Wiktor Trylski - I miejsce w stylu grzbietowym 25 m

Kacper Musiński - IV miejsce w stylu grzbietowym 25 m

Opiekun: A. Rybiński

Powiatowe Igrzyska
Młodzieży Szkolnej
w Pływaniu Indywidualnym

Kacper Musiński - II miejsce stylu grzbietowym 25 m

Igor Wojewski - IV miejsce w stylu grzbietowym 25 m

Opiekun: A. Rybiński

V Mistrzostwa Rumi
Szkół Podstawowych
w Pływaniu

Kacper Musiński - I miejsce stylu klasycznym 25 m

Kacper Musiński - I miejsce w stylu grzbietowym 25 m

Wiktor Trylski - I miejsce delfinem 50 m

Wiktor Trylski - I miejsce w stylu dowolnym 50 m

Anastazja Kołakowska - II miejsce w stylu dowolnym 50 m

Igor Wojewski - III miejsce w stylu grzbietowym 25 m

Opiekun: A. Rybiński

TURNIEJ UNIHOKEJA
"TEMPISH CAP 2014"
Z OKAZJI 60 ROCZNICY
NADANIA PRAW MIEJSKICH RUMI

I miejsce

Drużyna chłopców

Opiekun: A. Rybiński

MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW.

I miejsce

Drużyna chłopców

Opiekun: A. Rybiński

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ UNIHOKEJA
W KAT. CHŁOPCÓW

I miejsce

Drużyna chłopców

Opiekun: A. Rybiński

III MEMORIAŁ UNIHOKEJA
IM. LIDII LIPIŃSKIEJ W KATEGORII CHŁOPCÓW

I miejsce

Drużyna chłopców

Opiekun: A. Rybiński

POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

II miejsce

Drużyna chłopców w składzie:

Jan Kołowrocki
Cezary Kray
Maciej Kaczanowski
Rafał Bury
Jakub Zych
Mikołaj Grubba
Franciszek Kowalczyk
Franciszek Kisielewski
Mateusz Witman
Jan Mączkowski
Tymon Doan
Mikołaj Jakubowski
Beniamin Mielewczyk
Błażej Grzenkowski
Oskar Bohm
Konrad Naskręt
Tymoteusz Kisielewski
Łukasz Zych
Jakub Grubba
Jan Górecki
Norbert Jakubowski
Mateusz Rozmysłowicz
Marek Kokoszyński
Stanisław Kołowrocki
Oskar Jakubowski
Paweł Gładki

Opiekun: A. Rybiński

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
Z OKAZJI „DNIA PIŁKARZA”

I miejsce

Drużyna chłopców w składzie:

Franciszek Kowalczyk
Cezary Kray
Jan Mączkowski
Jakub Zych
Mateusz Witman
Błażej Grzenkowski
Marek Kokoszyński
Tymoteusz Kisielewski
Łukasz Zych

Opiekun: A. Rybiński

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
Z OKAZJI DNIA VI-STO KLASISTY

II miejsce

Drużyna chłopców w składzie:

Franciszek Kowalczyk
Cezary Kray
Maciej Kaczanowski
Jakub Zych
Mateusz Witman
Błażej Grzenkowski
Oskar Bohm
Tymoteusz Kisielewski
Łukasz Zych

Opiekun: A. Rybiński

EGZAMINY KARATE

Łukasz Zych

Jakub Zych

Deniz Velingul

Oskar Bloch

Jan Szulc

Łukasz Rybiński

Robert Gronowski

Jan Śniadach

Jakub Juszczak

Zofia Olejniczak

Opiekun: A. Rybiński

ZIMOWY TURNIEJ KRASNALI W TENISIE

Karolina Szymańska - III miejsce

MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT.

II miejsce

Drużyna dziewcząt PESS w składzie:

Agnieszka Rembalska

Anna Bożeńska

Lena Sikorska

Kornelia Krauze

Emilia Roszkowska

Julia Kruczek

Maja Skoczke

Dominika Tomczyk

Julia Doan

Monika Gurska

Opiekun: A. Rybiński

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ UNIHOKEJA DZIEWCZĄT

I miejsce

Drużyna dziewcząt PESS:

Agnieszka Rembalska

Anna Bożeńska

Lena Sikorska

Kornelia Krauze

Emilia Roszkowska

Julia Kruczek

Maja Skoczke

Dominika Tomczyk

Karolina Biniecka

Monika Gurska

Opiekun: A. Rybiński

III MEMORIAŁ IM. LIDII LIPIŃSKIEJ
W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

I miejsce

Drużyna dziewcząt PESS:

Anna Bożeńska

Lena Sikorska

Kornelia Krauze

Emilia Roszkowska

Julia Kruczek

Maja Skoczke

Monika Gurska

Opiekun: A. Rybiński