Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi

Aktualności Szkolna codzienność Osiągnięcia kl. 0-3 Osiągnięcia kl. 4-6 Organizacja rok. szk. Odyseja Umysłu Koło biblijne Terapia pedagogiczna Pedagog szkolny Rekrutacja Wolontariat Ekologia Gazetka szkolna Sala gimnastyczna Absolwenci Piszą o nas Polecamy strony Przykłady dobrych praktyk Archiwum aktualności Archiwum osiągnięć

Osiągnięcia 2010/11


Egzaminy zewnętrzne: sprawdzian po kl. VI, Operon, CKE OBUT | Konkursy: Laureaci, Finaliści | Sukcesy sportowe


Rok szkolny: 2010/11 | 2011/12 | 2012/13


 

Odyseja Umysłu

Trenerzy: Mariola i Monika Jurkiewicz

IV miejsce w świecie
I miejsce w Polsce
Problem „To raczej proste inaczej”
Grupa wiekowa I

Rafał Bury
Maja Skoczke
Maja Dzikowska
Dominika Tomczyk
Jan Kołowrocki
Michał Wądołowski
Emilia Roszkowska


VIII miejsce w świecie
I miejsce w Polsce
Problem „To raczej proste inaczej”
Grupa wiekowa II

Krzysztof Burkowski
Marek Topolewski
Aleksandra Gładka
Zuzanna Wojtczak
Oliwia Krauze
Konrad Matynia

III miejsce w Polsce
Problem „Szczwana przemiana”
Grupa wiekowa I

Nikodem Bianga
Lena Matynia
Justyna Formella
Marta Mączka
Jan Jurkiewicz
Julia Zajączkowska
Zofia Klawonn

Trenerki: Monika Burkowska, Małgorzata Domańska, Dorota Kacprzycka


V miejsce w Polsce
Problem „Chwila dla Myszomobila”
Grupa wiekowa I

Oliwia Bednarska
Artur Mazurkiewicz
Julia Blumkowska
Noah Sommer
Julia Doan
Monika Gurska

Trenerka: Mariola Jurkiewicz

 

 


Finaliści
Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
dla uczniów szkół podstawowych

 

WOJEWÓDZKI KONKURS „MATEMATYKA Z PRZYRODĄ”

Ivo Skoczke kl. VI
Opiekun: K.Zielke, A. Olejniczak

METROPOLITARNY KONKURS BIBLIJNY

Zofia Klawonn kl. IV
Opiekun: H. Kurowska

 


MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY „KANGUR 2011”

KAT. KL. I-II

Anastazja Kołakowska kl. II b bardzo dobry + nagroda dodatkowa (uzyskała max liczbę pkt w tej kategorii)
Maja Skoczke kl.II a - bardzo dobry
Natalia Grabarska kl.IIb - bardzo dobry
Laura Krupa kl. IIb - bardzo dobry
Wiktoria Lisińska kl.IIb - bardzo dobry
Stanisław Reszka kl.IIb - bardzo dobry
Opiekun: I. Karpierz - Marek

KAT. KL. III- IV :

Emilia Nejman kl. IIIa - wyróżnienie + nagroda rzeczowa !
Oskar Bohm kl. IIIa - wyróżnienie
Julia Specht kl. III b - wyróżnienie
Gabriela Kotlewska kl. IIIb - wyróżnienie
Katarzyna Rumanowska kl.IIIb - wyróżnienie
Błażej Laskowski kl. IV a - wyróżnienie
Maria Chrzanowska kl.IVb - wyróżnienie
Opiekun: M. Domańska, K. Rybińska

KAT. KL. V-VI

Michał Tomkowicz kl. VI - wyróżnienie
Opiekun: K.Zielke

KAT. KL. I-II gimnazjum

Filip Adamus kl. I - wyróżnienie
Opiekun: J. Heimowska

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KL IV

Zofia Klawonn - II miejsce
Michał Rembalski - II miejsce
Opiekun: I. Łącka, E. Kaszubowska

 

XIV TURNIEJ MATEMATYCZNY DLA KL VI

Radosław Pietkun - I miejsce
Opiekun: K.Zielke

 

XVI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS III SP

Julia Specht - III miejsce
Zofia Kreft - III miejsce
Opiekun: K. Rybińska

 

ECDL – EUROPEJSKI CERTYFIKAT UMIEJĘTNOŚCI KOMPUTEROWYCH

Certyfikaty uzyskali:
Kacper Turoń
Adriana Rączkowska
Krzysztof Pyrchla
Mateusz Tomczak
Aleksander Tomczak
Krzysztof Rumanowski
Opiekun: K. Ludka

 

I POWIATOWY KONKURS INFORMATYCZNY „ABAKUS”

II miejsce
Kacper Turoń, Krzysztof Rumanowski, Marcel Kawiński
Opiekun: K. Ludka

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Ivo Skoczke - II miejsce
Michał Tomkowicz - III miejsce
Marta Wachowska- III miejsce
Zuzanna Wojtczak - Wyróżnienie
Opiekun: J. Tańska

 

XIV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POLONISTYCZNY „MAGIA CODZIENNOŚCI” DLA KLAS IV SP

Maria Chrzanowska - I miejsce
Marta Mierzejewska - I miejsce
Amelia Jakubowicz - II miejsce
Michał Orzołek - II miejsce
Lena Matynia - II miejsce
Zofia Klawonn - III miejsce
Justyna Formella - Wyróżnienie
Opiekun: J. Tańska, A. Syldatk

 

XVI MIEDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW KLAS III

Mistrz Ortografii Małego Trójmiasta Kaszubskiego - Emilia Nejman
Opiekun: M. Domańska

 

XXVII WOJEWÓDZKI TURNIEJ TEATRALNY ,,NIEBIESKIE TARCZE”

Klasa IIb - II miejsce w rejonie
Opiekun: G. Walkiewicz
Klasa IIIb - III miejsce w rejonie
Opiekun: M. Jurkiewicz, K. Rybińska

 

XXVIII MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ

Kategoria: klas I-III
Emilia Roszkowska - III miejsce
Opiekun: M. Jurkiewicz

Kategoria: poezja śpiewana
Sonia Męczkowska - III miejsce
Opiekun: B. Drwal

Martyna Brechelke - Wyróżnienie
Lena Matynia - Wyróżnienie
Opiekun: A. Syldatk

 

KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO I MATEMATYKI
„LWY GDAŃSKIE” MONITOROWANIE JAKOŚCI EDUKACJI

Oskar Bohm – Laureat matematyka
Opiekun: M. Domańska

 

TURNIEJ DRUŻYN CHEMICZNYCH „OD PALIW KOPALNIANYCH DO ALTERNATYWNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII”

I miejsce
Krystian Bojeczko
Aleksander Tomczak
Kajetan Chodorowski
Opiekun: L. Grychta

 

MIEJSKI KONKURS CHEMICZNY

Zuzanna Harmacińska - V miejsce
Opiekun: L. Grychta

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS NAUK PRZYRODNICZYCH „ŚWIETLIK”

Klaudia Kukowska – nagroda główna
Bianka Budda – nagroda

Wyróżnienie
Damian Stojanowski
Michał Rembalski
Mateusz Mazurkiewicz
Emilia Nejman
Dominika Tomczyk
Stanisław Reszka
Zofia Olejniczak
Tymon Kisielewski
Julia Specht
Gabriela Kotlewska

Opiekun: M. Domańska, I. Karpierz - Marek, E. Hołownia, A. Olejniczak

 

POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „MAŁA MATURA”

Marcel Kawiński – I miejsce
Aleksandra Cymbaluk – Wyróżnienie
Martyna Brechelke – Wyróżnienie
Opiekun: A. Tęczar

 

FIRST CERTIFICATE IN ENGLISH

FCE uzyskali:
Marcel Kawiński
Aleksander Tomczak
Aleksandra Cymbaluk
Jarosław Bielecki
Adriana Rączkowska Zofia Tykwińska
Opiekun: A. Tęczar

 

II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ „LET’S SING” DLA KLAS I-III

Gabriela Tęczar – II miejsce
Zofia Kreft – IV miejsce
Anna Rozmysłowicz – IV miejsce
Opiekun: D. Kacprzycka, J. Kacprzycki

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „FOX” DLA KLAS IV

Wynik w powiecie:
Maria Chrzanowska – I miejsce
Lena Matynia – II miejsce
Justyna Formella – IV miejsce
Marta Mierzejewska – IV miejsce
Opiekun: D. Kacprzycka

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ALBUS” DLA KLAS IV

Maria Chrzanowska – III miejsce
Justyna Formella – III miejsce
Lena Matynia – III miejsce
Zofia Klawonn – VIII miejsce
Marta Mierzejewska – IX miejsce
Amelia Jakubowicz – X miejsce
Opiekun: D. Kacprzycka

 

XIII MIEDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „HEJ KASZUBY, JAK WY CUDNE...”

W kategorii klas III
Julia Specht – I miejsce
Eryk Wiśnicki – I miejsce

W kategorii klas II
Jan Kołowrocki – I miejsce
Opiekun: K. Pomieczyńska

 

MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY ,,KAPLICZKI, KOŚCIOŁY KASZUB”

Julia Specht - I miejsce
Jan Kołowrocki - I miejsce
Eryk Wiśnicki - I miejsce
Opiekun: K. Pomieczyńska

 

MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY ,,PIĘKNE ZAKĄTKI KASZUB - MORZE JEZIORA, RZEKI”

Amelia Jakubowicz - I miejsce
Marta Mierzejewska - II miejsce
Lena Matynia - III miejsce
Justyna Formela - wyróżnienie

Gimnazjum
Marta Kołodziejska - I miejsce
Rozalia Kitowska - III miejsce
Natalia Damps - wyróżnienie
Opiekun: K. Pomieczyńska

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „TĘCZA”

Wyróżnienie
Szkoła podstawowa grupa: Maluch
Julia Specht
Eryk Wiśnicki
Julia Blumkowska
Maja Łukowicz
Zuzanna Klasa
Hanna Mackiewicz
Julia Doan
Emilia Roszkowska
Rafał Bury

Wyróżnienie
Szkoła podstawowa grupa: Młodzik
Amelia Jakubowicz
Marta Mierzejewska
Julia Zajączkowska
Marcin Kaczanowski

Opiekun: K. Pomieczyńska


POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY ,,POŻAR, POWÓDŹ DNIEM CZY NOCĄ - STRAŻ PRZYCHODZI CI Z POMOCĄ”

Jan Kołowrocki - wyróżnienie

Etap miejski
Zuzanna Klasa - I miejsce
Amelia Jakubowicz - I miejsce
Rafał Bury - II miejsce
Anna Rozmysłowicz - III miejsce
Jan Kołowrocki – wyróżnienie

Opiekun: K. Pomieczyńska

 

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO W SZACHACH JUNIORÓW SZTUM

Grupa do lat 9
Kacper Hauser – XV miejsce

Grupa do lat 11
Dawid Witko – XI miejsce
Kamil Topolewski – XV miejsce
Opiekun: Tomasz Ciesielski


MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W SZACHACH RUMIA

I miejsce
skład Drużyny:
Kamil Topolewski
Dawid Witko
Michał Orzołek
Patrycja Brzozowska

III miejsce - Strefa Mistrzostw Województwa Szkół Podstawowych

Opiekun: Tomasz Ciesielski

 

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA JUNIORÓW W SZACHACH

Kamil Topolewski – XVIII miejsce

Opiekun: Tomasz Ciesielski

 

TURNIEJ Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI RUMIA

Dawid Witko – II miejsce
Michał Orzołek – III miejsce
Norbert Oleksy – IX miejsce
Tymon Kisielewski – X miejsce
Franciszek Kowalczyk – XI miejsce
Opiekun: Tomasz Ciesielski

 

GWIAZDKOWY TURNIEJ SZACHOWY GDYNIA

GRUPA 1000
Eryk Wiśnicki – IV miejsce

Grupa 1400-1600
Dawid Witko - V miejsce
Kacper Hauser - XII miejsce
Michał Orzołek - XIII miejsce
Norbert Oleksy - XV miejsce

Opiekun: Tomasz Ciesielski

 

XVI KOPERNIKOWSKI TURNIEJ SZACHOWY KARTUZY

Dawid Witko – I miejsce
Michał Orzołek – V miejsce
Opiekun: Tomasz Ciesielski

 

WIOSENNY TURNIEJ SZACHOWY GDYNIA

Grupa 1600
Dawid Witko - VI miejsce
Michał Orzołek - IX miejsce

Grupa 1400
Kacper Hauser - IX miejsce

Grupa 1000
Tymoteusz Kisielewski - XIII miejsce
Franciszek Kowalczyk - XIV miejsce

Opiekun: Tomasz Ciesielski

 

MISTRZOSTWA EKOLOGICZNEJ SZKOŁY SPOŁECZNEJ W SZACHACH (KLASA I/II)

Chłopcy
Kacper Hauser - I miejsce
Tymoteusz Kisielewski - II miejsce
Franciszek Kowalczyk - III miejsce

Dziewczęta
Agnieszka Rembalska - I miejsce

Opiekun: Tomasz Ciesielski


 

MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

Drużyna dziewcząt PESS - I miejsce

Wiktoria Słowy
Nikola Nowosad
Zuzanna Wojtczak
Aleksandra Gładka
Patrycja Brzozowska
Martyna Zasadzińska
Agnieszka Jastrzemska
Ewa Kreft

Opiekun: A. Rybiński

 

POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

Drużyna dziewcząt PESS - I miejsce
Opiekun: A. Rybiński

 

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

Drużyna dziewcząt PESS - I miejsce
Opiekun: A. Rybiński

 

XXXIX FINAŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

Drużyna dziewcząt PESS - III miejsce
Opiekun: A. Rybiński

 

MIEJSKA GIMNAZJADA W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

Drużyna dziewcząt PESS - I miejsce
Opiekun: A. Rybiński


POWIATOWA GIMNAZJADA W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

Drużyna dziewcząt PESS - V miejsce
Opiekun: A. Rybiński


MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

Drużyna chłopców PESS - I miejsce

Piotr Kordowski
Jakub Mański
Ivo Skoczke
Marcin Kaczanowski
Kamil Topolewski
Łukasz Turzyński
Tomasz Turzyński
Adam Jakubiak
Piotr Rybiński
Jan Jurkiewicz

Opiekun: A. Rybiński

 

POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

Drużyna chłopców PESS - II miejsce
Opiekun: A. Rybiński

 

MIEJSKIE IGRZYSKA W PŁYWANIU

I MIEJSCE
PAMELA LEWANCZYK - 50 M ST. GRZBIETOWYM

II MIEJSCE
WIKTOR TRYLSKI - 25 M ST. GRZBIETOWYM
PIOTR RYBIŃSKI - 25 M ST. DOWOLNYM
MAGDALENA KUJOTH - 50 ST. KLASYCZNYM

III MIEJSCE
PIOTR BŁAŃSKI - 25 M ST. GRZBIETOWYM
EWA KREFT - 50 M ST. DOWOLNYM
ZUZANNA WOJTCZAK - 50 M ST. GRZBIETOWYM
OLGA GRUDNIAK - 50M ST. KLASYCZNYM

WSZYSCY OTRZYMALI AWANS DO POWIATU

 

POWIATOWE IGRZYSKA W PŁYWANIU (GNIEWINO)

III MIEJSCE
PIOTR BŁAŃSKI 25 M ST. GRZBIETOWYM
PIOTR RYBIŃSKI 25 M ST. DOWOLNYM

 

WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA W PŁYWANIU

Piotr Rybiński – XIV miejsce stylem dowolnym
Piotr Błański – XV miejsce stylem grzbietowym

 

TURNIEJ PŁYWACKI O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

I MIEJSCE KAT.1-3

ZUZANNA PRZYBYŁOWICZ - 25 M NA PLECACH
PIOTR BŁAŃSKI - 25 M NA PLECACH
ANNA BOŻEŃSKA - 25 M NA BRZUCHU
WIKTOR TRYLSKI - 25 M NA BRZUCHU

I MIEJSCE KAT. 4-6
PRZEMYSŁAW BOŻEŃSKI - 50 M ST. GRZBIETOWYM
EWA KREFT - 50 M ST. DOWOLNYM
JAKUB BŁAŃSKI - 50 M ST. DOWOLNYM


W SZTAFECIE RODZINNEJ

I miejsce zdobyła KORNELIA KRAUZE Z TATĄ

II miejsce zdobył JAKUB BŁAŃSKI Z MAMĄ

III miejsce zdobył WIKTOR TRYLSKI Z TATĄ

MISTRZYNIĄ SZKOŁY W PŁYWANIU ZOSTAŁA OLGA GRUDNIAK Z KLASY I G

MISTRZEM SZKOŁY ZOSTAŁ WIKTOR TRYLSKI Z KLASY IA

 

MISTRZOSTWA POWIATU WEJHEROWSKIEGO CHŁOPCÓW ROCZNIK 2000 I MŁODSI W PŁYWANIU INDYWIDUALNYM

Piotr Błański - III miejsce

 

II MISTRZOSTWA RUMI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PŁYWANIU

w kategorii wiekowej: Rocznik 2001

Piotr Błański
I miejsce - w konkurencji: 25m stylem dowolnym
I miejsce - w konkurencji: 25m grzbietem

Sztafeta klas I-III
dla drużyny z PESS
I miejsce - w konkurencji: 25m klasycznym