Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi

Aktualności Szkolna codzienność Osiągnięcia kl. 0-3 Osiągnięcia kl. 4-6 Organizacja rok. szk. Odyseja Umysłu Koło biblijne Terapia pedagogiczna Pedagog szkolny Rekrutacja Wolontariat Ekologia Gazetka szkolna Sala gimnastyczna Absolwenci Piszą o nas Polecamy strony Przykłady dobrych praktyk Archiwum aktualności Archiwum osiągnięć

Osiągnięcia 2011/12


Egzaminy zewnętrzne: sprawdzian po kl. VI, Operon, CKE OBUT | Konkursy: Laureaci, Finaliści | Sukcesy sportowe


Rok szkolny: 2010/11 | 2011/12 | 2012/13


 

 ODYSEJA UMYSŁU


Trenerki: Mariola i Monika Jurkiewicz,


I miejsce w świecie

I miejsce w Polsce


Problem „Uczeni na tropie”
Grupa wiekowa I


Rafał Bury Maja Skoczke
Maja Dzikowska Dominika Tomczyk
Jan Kołowrocki Julia Doan
Emilia Roszkowska


II miejsce w świecie

I miejsce w Polsce


Problem „Temat - dylemat”
Grupa wiekowa I


Wojciech Bartusch Mateusz Mazurkiewicz
Jakub Błański Marta Mierzejewska
Maria Chrzanowska Michał Orzołek Marta Wachowska


XIII miejsce w świecie

I miejsce w Polsce


Trenerki: Monika Burkowska, Tatiana Matynia

Problem „Emocje w ruchu”
Grupa wiekowa I

Łukasz Bury Zofia Klawonn
Aleksandra Jagóra Lena Matynia
Jan Jurkiewicz Oliwia Rogińska

 

 



Finaliści


Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

dla uczniów szkół podstawowych

 

 

WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYKA Z PRZYRODĄ
Mateusz Mazurkiewicz kl. VB
Opiekun: I. Łącka, A. Olejniczak

 

METROPOLITARNY KONKURS BIBLIJNY
Zofia Klawonn kl. Va
Opiekun: H. Kurowska

 

WOJEWÓDZKI KONKURS ,,JĘZYK POLSKI Z HISTORIĄ”
Michał Orzołek kl.VB
Opiekun: J. Tańska, M. Burkowska

 


 

 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY „KANGUR 2012”


KAT. KL. II - III


Damian Rzeszowski - wyróżnienie
Opiekun: B. Wiśniewska

Anastazja Kołakowska - wynik bardzo dobry
Anna Rozmysłowicz - wyróżnienie
Zuzanna Klasa - wyróżnienie
Laura Krupa - wyróżnienie
Opiekun: I. Karpierz-Marek


KAT. KL. IV-V

 

Emilia Nejman kl. IVa - wyróżnienie
Lena Sikorska kl. IVa - wyróżnienie
Opiekun: K. Zielke


Katarzyna Rumanowska kl. IVb - wyróżnienie
Mateusz Mazurkiewicz kl. Vb - wyróżnienie
Michał Rembalski kl. Vb - wyróżnienie
Opiekun: I. Łącka

 

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY MISTRZ LOGICZNEGO MYŚLENIA DLA KL IV


Indywidualnie

Michał Rembalski - I miejsce
Julia Specht - III miejsce
Opiekun: I. Łącka

 

Drużynowo

Marta Mączka - III miejsce
Michał Rembalski - III miejsce
Dawid Witko - III miejsce
Opiekun: I. Łącka, E. Kaszubowska

 

 

WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYKA Z PRZYRODĄ

Etap rejonowy

Maria Chrzanowska
Opiekun: I. Łącka, A. Olejniczak

 

 

XVII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS III SP

Anastazja Kołakowska - III miejsce
Wiktoria Lisińska - III miejsce
Opiekun: I. Karpierz-Marek

 


V MIĘDZYSZKOLNY KONKURS INFORMATYCZNO - JĘZYKOWY


Hanna Świątek - I miejsce
Kamil Topolewski - I miejsce
Opiekun: A. Tęczar, K. Ludka

 

 

MIEJSKI KONKURS INFORMATYCZNY DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ „MISTRZ POWER POINTA”


Mateusz Mazurkiewicz - I miejsce
Kamil Topolewski - II miejsce
Opiekun: K. Ludka

 

 

MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ


Lena Sikorska – II miejsce
Marta Lewińska - wyróżnienie
Opiekun: A. Sydatk, J. Tańska

 

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „BAŚNIE I LEGENDY KASZUBSKIE W KOMIKSIE”


Julia Specht - III miejsce
Amelia Jakubowicz - wyróżnienie
Opiekun: J. Tańska, A. Syldatk

 

 

WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI „ZIEMIA DLA CZŁOWIEKA, CZŁOWIEK DLA ZIEMI”

Katarzyna Rumanowska - I miejsce
Eryk Wiśnicki - II miejsce
Opiekun: A. Syldatk

 


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI
Organizowany w ramach Tygodnia Ekologicznego

Eryk Wiśnicki - I miejsce
Julia Specht - II miejsce
Gabriela Kotlewska - III miejsce
Lena Sikorska - III miejsce
Opiekun: A. Syldatk

 

 

XV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POLONISTYCZNY DLA KLAS IV

Julia Specht - I miejsce
Lena Sikorska - I miejsce
Emilia Nejman - I miejsce
Kamila Mańska - II miejsce
Paweł Tomasiewicz - II miejsce
Katarzyna Rumanowska - III miejsce
Maciej Skwierawski - III miejsce
Opiekun: A. Syldatk, J. Tańska

 

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „CZYTAM, PISZĘ, ROZUMIEM”

II miejsce zespołowo

Karolina Stefaniak
Piotr Leszczyński
Maksymilian Helmin
Wiktor Linowiecki
Martyna Skwierawska
Opiekun: E. Hołownia, B. Wiśniewska

 


MIEJSKI KONKURS POEZJI POLSKIEJ


Emilia Roszkowska - III miejsce
Miłka Ciupińska - III miejsce
Martyna Skwierawska – wyróżnienie

Etap powiatowy
Julia Blumkowska – wyróżnienie
Amelia Jakubowicz – wyróżnienie
Opiekun: M. Jurkiewicz, E. Hołownia

 

 

X MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KALIGRAFICZNY „O ZŁOTE PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY”


Martyna Skwierawska - I miejsce
Maja Łukowicz - wyróżnienie
Opiekun: E. Hołownia

 

 

WOJEWÓDZKI TURNIEJ TEATRALNY ,,Niebieskie Tarcze”


Etap wojewódzki – II miejsce
Etap rejonowy - I miejsce

Rafał Bury
Julia Doan
Maja Dzikowska
Maja Skoczke
Monika Gurska
Julia Kruczek
Emilia Roszkowska
Dominika Tomczyk
Gabrysia Tęczar
Agnieszka Topolewska
Agnieszka Liger
Opiekun: M. Jurkiewicz


Wyróżnienie
Bianna Budda
Laura Dolata
Zuzanna Przybyłowicz
Anastazja Kołakowska
Wiktoria Lisińska
Anna Rozmysłowicz
Jan Szulc
Stanisław Reszka
Maria Nawara
Jakub Szeleżyński
Marcin Wójtowski
Opiekun: G. Walkiewicz

 

 

WOJEWÓDZKI KONKURS POEZJI ŚPIEWANEJ DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ


Etap miejski
Julia Blumkowska - I miejsce
Amelia Jakubowicz - I miejsce

Etap powiatowy
Julia Blumkowska - wyróżnienie
Amelia Jakubowicz - wyróżnienie
Opiekun: B. Drwal

 


WOJEWÓDZKI KONKURS PIOSENKI ŚWIĄTECZNEJ „CZAS ŚWIĄT, CZAS KOLĘDOWANIA”


Julia Blumkowska - wyróżnienie
Opiekun: B. Drwal

 

 

MIEJSKI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KOLĘDNICZYCH

I miejsce

Oliwia Bednarska
Rafał Bury
Julia Doan
Maja Dzikowska
Klaudia Kukowska
Maja Skoczke
Emilia Roszkowska
Dominika Tomczyk
Gabrysia Tęczar
Agnieszka Topolewska
Agnieszka Liger
Zofia Olejniczak
Monika Gurska
Julia Kruczek

akompaniament: Michał Tomkowicz, Natalia Damps

Opiekun: M. Jurkiewicz

 

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIOSENKI MARYNISTYCZNEJ


Zespół „Bryza”- I miejsce
Marcin Mormon, Piotr Leszczyński, Marcin Wójtowski
Julia Blumkowska - II miejsce
Opiekun: B. Drwal

 

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ


Zofia Kaźmierska – wyróżnienie
Opiekun: D. Kacprzycka

 

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ALBUS” DLA KLAS IV


Zofia Świątek – I miejsce
Emilia Nejman – III miejsce
Julia Specht – VI miejsce
Maciej Skwierawski –VIII miejsce
Anna Bożeńska – IX miejsce
Katarzyna Rumanowska – IX miejsce
Opiekun: D. Kacprzycka, J. Kacprzycki

 

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ALBUS” DLA KLAS V


Lena Matynia – I miejsce
Michał Orzołek – III miejsce
Justyna Formella – V miejsce
Amelia Jakubowicz – X miejsce
Opiekun: D. Kacprzycka, M. Jurkiewicz

 


OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „PANDA”


Lena Matynia – III miejsce
Zofia Świątek – V miejsce
Justyna Formella – V miejsce
Opiekun: M. Jurkiewicz, J. Kacprzycki

 

 

MIEJSKI KONKURS WIEDZY O POMORZU


Joanna Walczak - I miejsce
Marcin Kaczanowski - III miejsce
Opiekun: M. Burkowska

 

 

IX MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ EKOLUDKÓW


Oliwia Bednarska - III miejsce
Klaudia Kukowska - III miejsce
Zofia Olejniczak - III miejsce
Opiekun: J. Jurkiewicz, A. Olejniczak

 


XI MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY ,,MALOWNICZY GDAŃSK - STOLICĄ POMORZA”


Amelia Jakubowicz - I miejsce
Rozalia Kitowska - II miejsce
Julia Blumkowska - wyróżnienie
Mikołaj Grubba - wyróżnienie
Anastazja Kołakowska - wyróżnienie
Opiekun: K. Pomieczyńska

 

 

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „PIĘKNE MIASTA KASZUB”


W kategorii klas I
Łucja Borkowska - I miejsce
Pola Jakubowska - I miejsce

W kategorii klas III
Julia Blumkowska- I miejsce
Anastazja Kołakowska - II miejsce
Jan Kołowrocki - II miejsce
Opiekun: K. Pomieczyńska