Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi

Aktualności Szkolna codzienność Osiągnięcia kl. 0-3 Osiągnięcia kl. 4-6 Organizacja rok. szk. Odyseja Umysłu Koło biblijne Terapia pedagogiczna Pedagog szkolny Rekrutacja Wolontariat Ekologia Gazetka szkolna Sala gimnastyczna Absolwenci Piszą o nas Polecamy strony Przykłady dobrych praktyk Archiwum aktualności Archiwum osiągnięć

Osiągnięcia 2012/13


Egzaminy zewnętrzne: sprawdzian po kl. VI, Operon, CKE OBUT | Konkursy: Laureaci, Finaliści | Sukcesy sportowe


Rok szkolny: 2010/11 | 2011/12 | 2012/13


 

 

Odyseja Umysłu

Trenerki: Mariola i Monika Jurkiewicz,
II miejsce w świecie
I miejsce w Polsce

Problem „Emailowe impresje”
Grupa wiekowa I

Rafał Bury
Maja Skoczke
Maja Dzikowska
Dominika Tomczyk
Jan Kołowrocki
Julia Doan


II miejsce w świecie
I miejsce w Polsce

Problem „Emailowe impresje”
Grupa wiekowa II

Aleksandra Gładka
Kamil Topolewski
Zuzanna Wojtczak
Ivo Skoczke
Mateusz Bury
Patrycja Brzozowska


III miejsce w Europie
II miejsce w Polsce

Problem „Przebojowa architektura”
Grupa wiekowa II


Agnieszka Topolewska
Agnieszka Liger
Piotr Leszczyński
Paula Grzenkowska
Maks Helmin
Franciszek Kowalczyk
Gabriela Tęczar

Trenerki: Mariola i Monika Jurkiewicz, Sylwia Topolewska

 



Laureaci

WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW


WOJEWÓDZKI KONKURS fizyki z astronomią

Oliwia Krauze III G

Marek Topolewski III G

Natalia Damps III G


Opiekun: Marek Jasiński

 

 


Finaliści
WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW


WOJEWÓDZKI KONKURS biologiczny
Olga Grudniak III G
Opiekun: A. Olejniczak


WOJEWÓDZKI KONKURS fizyki z astronomią

Joanna Walczak kl.III
Mateusz Gruszka kl.III
Radek Pietkun kl.II
Martyna Chmielecka kl.III
Opiekun: M. Jasiński

Wojewódzki Konkurs języka angielskiego

Filip Adamus kl.III
Marek Topolewski kl.III
Opiekun: E. Paciorek


Wojewódzki Konkurs matematyczny

Martyna Chmielecka kl.III

Opiekun: J. Heimowska

Wojewódzki Konkurs geograficzny

Ewa Tomaszewska kl.III

Opiekun: D. Dąbrowska

Wojewódzki Konkurs chemiczny

Olga Grudniak kl.III

Opiekun: L. Grychta

 

 

Laureaci
WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH
DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH


METROPOLITARNY KONKURS BIBLIJNY

Zofia Klawonn kl. VI a

Opiekun: H. Kurowska


Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego

Maria Chrzanowska VI b - II miejsce

Opiekun: J. Tańska

 

 

 

Finaliści
Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
dla uczniów szkół podstawowych

 

WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYKA z PRZYRODĄ
Mateusz Mazurkiewicz kl. VIB

Opiekun: I. Łącka, A. Olejniczak

 

METROPOLITARNY KONKURS BIBLIJNY
Maria Chrzanowska kl. VI b

Opiekun: H. Kurowska


WOJEWÓDZKI KONKURS Języka polskiego

Lena Matynia kl.VI a

Opiekun: A. Syldatk


 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY „KANGUR 2013”


Wynik bardzo dobry
Jan Kozub - IVa

Wyróżnienia:

Marek Kokoszczyński – I B
Jakub Zych - II A
Kacper Musiński – II B
Martyna Skwierawska – III B
Anastazja Kołakowska – IV B
Julia Specht – V B
Mateusz Mazurkiewicz – VI B
Michał Rembalski – VI B

Opiekun: I. Karpierz-Marek, K. Rybińska, M. Domańska, K. Zielke, I. Łącka, E. Hołownia


XVI MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ MATEMATYCZNY DLA KLAS VI
Mateusz Mazurkiewicz - III miejsce
Opiekun: I. Łącka

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS V

II miejsce - Drużyna, która logicznie myśli:

Anna Bożeńska
Kornelia Krauze
Oskar Bohm
Lena Sikorska

III miejsce - „Mistrz logicznego myślenia”

Anna Bożeńska
Opiekun: K. Zielke

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS IV
Anastazja Kołakowska - I miejsce
Jan Kozub - III miejsce
Opiekun: K. Zielke


XVIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS III

Mateusz Groszek - II miejsce
Damian Rzeszowski - III miejsce
Opiekun: B. Wiśniewska

 


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS I I II GIMNAZJUM

Radosław Pietkun - I miejsce
Michał Tomkowicz - II miejsce
Opiekun: J. Heimowska


POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNO-FIZYCZNY DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM
Natalia Damps - I miejsce
Marek Topolewski - I miejsce
Filip Adamus - III miejsce
Opiekun: J. Heimowska


XIII Międzyszkolny Konkurs polonistyczny dla klas I gimnazjum

Helena Strzelka - I miejsce
Hanna Sobocińska - III miejsce
Opiekun: A. Syldatk

IX Miejski Konkurs gramatyczny z języka polskiego dla gimnazjalistów w Rumi
Radosław Pietkun - I miejsce
Michał Tomkowicz - II miejsce
Joanna Walczak - III miejsce
Opiekun: A. Syldatk, J. Tańska

Międzyszkolny KONKURS polonistyczny dla uczniów szkół podstawowych „Z polszczyzną za pan brat”

Amelia Jakubowicz - I miejsce
Michał Orzołek - II miejsce
Zofia Klawonn - Wyróżnienie
Opiekun: : A. Syldatk, J. Tańska

XVL międzyszkolny KONKURS polonistyczny dla klas IV

Jan Kozub - I miejsce
Oliwia Bednarska - I miejsce
Michał Wądołowski - I miejsce
Rafał Bury - II miejsce
Dominika Tomczyk - II miejsce
Laura Krupa - II miejsce
Zuzanna Klasa - III miejsce
Oliwia Miotke - III miejsce

Opiekun: A. Syldatk


XVIII Międzyszkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas III małego trójmiasta kaszubskiego
Piotr Leszczyński - I miejsce
Martyna Skwierawska - II miejsce
Opiekun: E. Hołownia, B. Wiśniewska


Międzyszkolny konkurs recytatorski

Martyna Jakubowska - II miejsce
Opiekun: J. Jurkiewicz


XI Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych w Redzie

Grand Prix

– dla zespołu „TO MY”
w skład zespołu wchodzą uczniowie z klas IVa, IIIa, Ia.
Oliwia Bednarska Maja Dzikowska
Maja Skoczke Monika Gurska
Jan Kołowrocki Rafał Bury
Gabriela Tęczar Agnieszka Topolewska
Agnieszka Liger Paula Grzemkowska
Zofia Kaźmierska Tymon Doan
Stanisław Kołowrocki
Opiekun: M. Jurkiewicz


Wwojewódzki turniej Teatralny ,,Niebieskie Tarcze”
Etap rejonowy
I miejsce - Zespół „To My”
wyróżnienie - Zespół „Pierwszaki Rozrabiaki”
Nagroda za kreację aktorską:
Rafał Bury
Jan Kołowrocki

Opiekun: M. Jurkiewicz

Konkurs teatralny „Niebieskie Tarcze”  oprawa muzyczna

Zespół „To My”- I miejsce
Zespół „Pierwszaki Rozrabiaki”- wyróżnienie

Opiekun: B. Drwal


Międzyszkolny konkurs „Ekoludek”

Zespołowo - I miejsce
Martyna Skwierawska, Piotr Leszczyński, Maciej Lubomirski

Opiekun: E. Hołownia, B. Wiśniewska

II międzyszkolny konkurs piosenki morskiej „żeglujże żeglarzu”

Zespół „Bryza”- III miejsce
Marcin Mormon, Maciej Lubomirski, Marcin Wójtowski

Opiekun: B. Drwal


Powiatowy konkurs języka angielskiego dla uczniów gimnazjum
Filip Adamus - III miejsce
Opiekun: E. Paciorek

Międzyszkolny Konkurs Informatyczno-Językowy dla klas IV-VI szkół podstawowych „Święta Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii”
Lena Matynia - I miejsce
Opiekun: M. Jurkiewicz, K. Ludka

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ DLA KLAS IV-VI
Lena Sikorska – II miejsce
Opiekun: D. Kacprzycka


OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „PINGWIN” DLA KLAS V
Maciej Skwierawski - III miejsce
Emilia Nejman - V miejsce
Julia Specht - V miejsce
Julianna Jakubowska - VI miejsce
Zofia Świątek - VII miejsce
Paweł Tomasiewicz - IX miejsce
Katarzyna Rumanowska 52 9
Aleksandra Byzewska 52 9
Oskar Bohm 51 10
Opiekun: B. Janeczko, D. Kacprzycka, J. Kacprzycki

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „PINGWIN” DLA KLAS VI
Maria Chrzanowska - IX miejsce
Opiekun: D. Kacprzycka


OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ALBUS” DLA KLAS IV
Jan Kozub - I miejsce
Michał Wądołowski - II miejsce
Oliwia Bednarska - III miejsce
Laura Krupa - III miejsce
Dominika Tomczyk - IV miejsce
Rafał Bury - V miejsce
Jan Kołowrocki - V miejsce
Zuzanna Klasa - V miejsce
Monika Gurska - VII miejsce
Zofia Olejniczak - VII miejsce
Oliwia Miotke - VII miejsce
Stanisław Reszka - VII miejsce
Emila Roszkowska - VIII miejsce
Anastazja Kołakowska - IX miejsce
Agnieszka Rembalska - X miejsce

Opiekun: M. Jurkiewicz, A. Tęczar

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ALBUS” DLA KLAS V
Julianna Jakubowska - II miejsce
Zofia Swiątek - III miejsce
Julia Specht - V miejsce
Emilia Nejman - V miejsce
Anna Bożeńska - VI miejsce
Bruno Piesiewicz - VII miejsce
Maciej Skwierawski - VIII miejsce
Lena Sikorska - VIII miejsce
Aleksandra Byzewska - IX miejsce
Paweł Tomasiewicz - IX miejsce
Eryk Wiśnicki - IX miejsce
Katarzyna Rumanowska - X miejsce
Opiekun: B. Janeczko, D. Kacprzycka, J. Kacprzycki

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ALBUS” DLA KLAS VI
Justyna Formella - III miejsce
Lena Matynia - V miejsce
Maria Chrzanowska - VII miejsce
Mateusz Mazurkiewicz - VII miejsce
Michał Orzołek - VIII miejsce
Łukasz Bury - VIII miejsce
Marta Wachowska - IX miejsce
Michał Rembalski - IX miejsce
Amelia Jakubowicz - IX miejsce
Opiekun: M. Jurkiewicz, D. Kacprzycka


europejski certyfikat umiejętności komputerowych
Certyfikat ECDL
(7 egzaminów):
Filip Adamus
Olga Grudniak
Marek Topolewski
Kamil Topolewski

Certyfikat ECDL Start (4 egzaminy):
Wiktoria Słowy
Justyna Formella
Julia Zajączkowska
Oliwia Rogińska
Egzaminy cząstkowe zdali:
Oskar Wilewski
Błażej Laskowski
Gabriela Kotlewska
Katarzyna Rumanowska
Maciej Skwierawski
Anna Bożeńska
Opiekun: K. Ludka

Konkurs Informatyczny „INFOMANIAK”
INFOMANIAKIEM Rumskich Szkół Podstawowych został:
Mateusz Mazurkiewicz

„Szybkie Pisanie Na Klawiaturze":
I miejsce - Mateusz Mazurkiewicz
III miejsce - Michał Orzołek

„Obsługa Programów Biurowych":
I miejsce - Mateusz Mazurkiewicz
II miejsce Michał Rembalski

„Znajomość Sprzętu Komputerowego":
V miejsce - Justyna Formella

„Test Wiedzy Informatycznej"
IV miejsce - Mateusz Mazurkiewicz
V miejsce - Michał Orzołek
Opiekun: K. Ludka


X MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ EKOLUDKÓW

I miejsce - zespół
Martyna Skwierawska Piotr Leszczyński
Maciej Lubomirski
Opiekun: E. Hołownia


KONKURS WIEDZY O POMORZU

Julia Specht - I miejsce
Katarzyna Rumanowska - IV miejsce
Jakub Grubba – V miejsce
Opiekun: M. Burkowska


KONKURS WIEDZY O POMORZU

Joanna Walczak – III miejsce
Marcin Kaczanowski – V miejsce
Opiekun: M. Burkowska

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
III miejsce – szkoła podstawowa

Julianna Jakubowska
Katarzyna Rumanowska
Paweł Tomasiewicz

III miejsce – gimnazjum

Mateusz Bury
Jakub Stefański
Jakub Olkrzycki
Opiekun: J. Skrzyńska

Wojewódzki konkurs plastyczny ,,LEGENDY O GDYNI”
Amelia Jakubowicz - II miejsce
Opiekun: K. Pomieczyńska


Międzyszkolny konkurs plastyczny ,,W POSZUKIWANIU WŁASNYCH KORZENI”
Eryk Wiśnicki - II miejsce
Wyróżnienie: Mikołaj Grubba, Jakub Grubba, Katarzyna Rumanowska
Specjalne wyróżnienie:
Hanna Mackiewicz
Opiekun: K. Pomieczyńska

Międzyszkolny KONKURS plastyczny „Stroje kaszubskie”
Laureaci:
Dobrosława Sadowska
Helena Grubba
Ada Duda
Finaliści:
Julia Kukowska Emilia Jakobscy
Agata Reducha Pola Jakubowska
Oskar Jakubowski Emilia Zajączkowska
Opiekun: K. Pomieczyńska

Międzyszkolny KONKURS plastyczny „Tu żyjemy, moja ulica”
Julia Jakubowska – II miejsce
Romina Gruba - II miejsce
Wyróżnienie:
Klaudia Kukowska Michał Wądołowski
Jan Kołowrocki Jakub Grubba
Iga Kołodziejska
Opiekun: K. Pomieczyńska

Mistrzostwa Rumi w szachach szkół podstawowych
Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna - I miejsce
Opiekun: Tomasz Ciesielski


Powiatowe Mistrzostwa Rumi w szachach szkół podstawowych
Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna - II miejsce.
Dawid Witko
Michał Orzołek
Franciszek Kowalczyk
Agnieszka Rembalska
Najlepszą zawodniczką wśród dziewcząt: Agnieszka Rembalska.
Opiekun: Tomasz Ciesielski


IX Halowe Mistrzostwa Rumi w Drużynowej Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych
Idywidualnie:
Piotr Rybiński – I miejsce
Jakub Błański – III miejsce

Drużynowo dziewczęta- III miejsce
Wiktoria Lisińska
Karolina Biniecka
Kamila Mańska
Sandra Runowicz
Aleksandra Ceplin
Marta Wachowska
Opiekun: J. Skrzyńska


NAJLEPSI SPORTOWCY PESS

Anastazja Kołakowska - kl. IVb
Piotr Rybiński - kl. VIa

NAJLEPSI SPORTOWCY EGS
Wiktoria Słowy - kl. II G
Kamil Topolewski - kl. I G

XLI WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

II miejsce
Drużyna chłopców:

Piotr Rybiński
Wojciech Bartusch
Michał Orzołek
Oskar Bohm
Maciej Kaczanowski
Konrad Naskręt
Mikołaj Grubba
Tymoteusz Kisielewski
Cezary Kray
Franciszek Kowalczyk
Opiekun: A. Rybiński

POWIATOWA GIMNAZJADA W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

II miejsce
Drużyna dziewcząt PESS -

Wiktoria Słowy
Aleksandra Gładka
Sophia Lidzbarska
Natalia Damps
Olga Grudniak
Klaudia Hinz
Zuzanna Wojtczak
Nikola Nowosad
Patrycja Brzozowska
Agnieszka Lewińska
Anna Detlaff
Joanna Walczak
Opiekun: A. Rybiński

 


MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

II miejsce

Drużyna dziewcząt PESS:

Karolina Biniecka
Marta Mączka
Lena Sikorska
Wiktoria Lisińska
Agnieszka Rembalska
Anna Rozmysłowicz
Kornelia Krauze

Opiekun: A. Rybiński


VI MIKOŁAJKOWY TURNIEJ UNIHOKEJA W KATEGORII CHŁOPCÓW

I miejsce

Drużyna chłopców PESS:

Piotr Rybiński
Wojciech Bartusch
Michał Orzołek
Oskar Bohm
Maciej Kaczanowski
Konrad Naskręt
Mikołaj Grubba
Tymoteusz Kisielewski
Cezary Kray
Franciszek Kowalczyk

Opiekun: A. Rybiński

 

VI MIKOŁAJKOWY TURNIEJ UNIHOKEJA W KATEGORII DZIEWCZĄT
II miejsce
Drużyna dziewcząt PESS:

Lena Sikorska, Marta Mączka, Kornelia Krauze,
Karolina Biniecka, Aleksandra Ceplin,
Agnieszka Rembalska, Dominika Tomczyk,
Emilia Roszkowska, Anna Bożeńska, Monika Gurska


Opiekun: A. Rybiński


EGZAMINY KARATE

Tomasz Bartusch
Maciej Skwierawski
Jan Szulc
Jakub Juszczak
Zofia Jenczelewska
Łukasz i Jakub Zych
Deniz Velingul
Franek Kisielewski
Oskar Bloch
Jan Mączkowski
Stanisław Reszka
Karolina Szymańska
Opiekun: A. Rybiński

MIEJSKIE SZTAFETY PŁYWACKIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
III miejsce
Wiktor Trylski Damian Rzeszowski
Stanisław Reszka
Mikołaj Grubba
Eryk Wiśnicki
Tomasz Bartusch
Piotr Rybiński
Jakub Błański
Opiekun: J. Skrzyńska


Wojewódzkie igrzyska młodzieży szkolnej szkół podstawowych w pływaniu

III miejsce - Trylski Wiktor kl. III a
na dystansie 25 m w stylu dowolnym chłopców

VI miejsce - Rybiński Piotr kl. VI a
na dystansie 50 m w stylu dowolnym chłopców

VII miejsce - Trylski Witkor kl. III a
na dystansie 25 m w stulu grzebietowym chłopców

VIII miejsce - Rzeszowski Damian kl. III a
na dystansie 25 m w stylu dowolnym chłopców

XX miejsce - Kołakowska Anastazja kl. IV b
na dystansie 25 m w stulu dowolnym dziewcząt
Opiekun: J. Skrzyńska

 

Powiatowe Igrzyska Młodzieży szkolnej szkół podstawowych w pływaniu

Damian Rzeszowski - I i II miejsce
Wiktor Trylski – I i III miejsce
Piotr Rybiński – I miejsce
Anastazja kołakowska – III miejsce

Opiekun: J. Skrzyńska


Turniej pływacki o puchar dyrektora szkoły

MISTRZYNIĄ SZKOŁY W PŁYWANIU
ANNA BOŻEŃSKA kl.Va

MISTRZEM SZKOŁY ZOSTAŁ
Wiktor Trylski z klasy IIIa

TYTUŁ NAJLEPIEJ PŁYWAJĄCEJ KLASY

- w kategorii klas I – III otrzymała klasa IIIA

- w kategorii klas IV – VI otrzymała klasa VA

W SZTAFECIE RODZINNEJ

- I miejsce zdobył Stanisław Reszka z tatą

Opiekun: J. Skrzyńska