Ekologiczne Gimnazjum Społeczne w Rumi

Aktualności Szkolna codzienność Osiągnięcia Organizacja rok. szk. Odyseja Umysłu Koło biblijne Terapia pedagogiczna Pedagog szkolny Rekrutacja Wolontariat Ekologia Gazetka szkolna Sala gimnastyczna Absolwenci Piszą o nas Polecamy strony Archiwum aktualności Archiwum osiągnięć

Osiągnięcia 2013/14


Egzaminy zewnętrzne: egzamin gimnazjalny, Operon | Certyfikaty FCE | Konkursy: Laureaci, Finaliści | Sukcesy sportowe | Stypendyści | EWD | ECDL


 

KONCERT LAUREATÓW 2013-2014

Odyseja Umysłu

Trenerki: Mariola i Monika Jurkiewicz

Mogliśmy tam być dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miejskiej Rumia i Pani Burmistrz

 

I miejsce w świecie

I miejsce w Polsce

Problem „Strachy na lachy”

Grupa wiekowa II

Rafał Bury
Maja Dzikowska
Jan Kołowrocki
Maja Skoczke
Dominika Tomczyk
Julia Doan

 

 

Laureaci
Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
dla uczniów gimnazjów

WOJEWÓDZKI KONKURS
fizyki z astronomią

Radosław Pietkun III G

Iwo Skoczke  III G

Michał Tomkowicz  III G

Opiekun:  M.  Jasiński

Wojewódzki Konkurs
z Chemii

Radosław Pietkun III G

Opiekun: L. Grychta

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Radosław Pietkun III G

Opiekun: J. Heimowska

Finaliści
Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
dla uczniów gimnazjów

WOJEWÓDZKI KONKURS
fizyki z astronomią

Jakub Stefański kl.III

Opiekun: M. Jasiński

Wojewódzki Konkurs
języka angielskiego

Radosław Pietkun kl.III

Jakub Stefański kl.III

Piotr  Węsiora kl.III

Opiekun: A. Tęczar

Wojewódzki Konkurs
matematyczny

Hanna Sobocińska kl. II

Michał Tomkowicz kl III

Opiekun: J. Heimowska

Metropolitarny Konkurs Biblijny

Adam  Wiatr kl.III

Opiekun: H. Kurowska

Wojewódzki Konkurs
z Języka Polskiego

Aleksandra  Gładka kl.III

Opiekun: J. Tańska

Pozostałe konkursy i turnieje

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY
DLA UCZNIÓW KLAS I I II GIMNAZJALNYCH

Hanna Sobocińska - II miejsce

Opiekun: J. Heimowska

X POWIATOWA OLIMPIADA
MATEMATYCZNO-FIZYCZNA
W WEJHEROWIE

Radosław  Pietkun - I miejsce

Michał Tomkowicz - II miejsce

Iwo Skoczke - III miejsce

Hanna Sobocińska - IV miejsce

Jakub Stefański - IV miejsce

Opiekun: J. Heimowska

XIV Międzyszkolny
Konkurs Polonistyczny
dla I klas gimnazjum

Marta Wachowska -I miejsce

Marta Mierzejewska -II miejsce

Opiekun: J. Tańska

X Miejski Konkurs Gramatyczny
dla uczniów klas gimnazjalnych

Radosław Pietkun -II miejsce

Hanna Sobocińska -IV miejsce

Opiekun: A. Syldatk, J. Tańska

XIV Miejski Konkurs Ortograficzny
dla uczniów klas gimnazjalnych

Lena Matynia -III miejsce

Opiekun: A. Syldatk

Miejski Konkurs Literacko – plastyczny
Folklorowo i nowocześnie”

Marta Mierzejewska - I miejsce 

Opiekun: : J. Tańska

Dziedzictwo OsKara Kolberga

- Sesja naukowa
Z okazji 200 rocznicy urodzin Oskara Kolberga klasy gimnazjalne przygotowały sesję naukową.

Opiekun: J. Tańska

 

"Szeksploracje Kultury"

- realizacja filmu "Na duńskiej scenie"

Klasa I Gimnazjum zrealizowała film pt. „Na duńskiej scenie”, który został pokazany na przeglądzie filmów i spektakli w wykonaniu młodzieży ze szkół pomorskich - gimnazjów i liceów. Film został zrealizowany  w ramach polsko-norweskiego projektu edukacyjnego "Szeksploracje Kultury".

Opiekun: D. Kacprzycka

III powiatowy konkurs
języka angielskiego
dla uczniów gimnazjum

Iwo  Skoczke - I miejsce

Piotr Węsiora – II miejsce

Jakub Stefański – III miejsce

Michał Tomkowicz – IV miejsce

Zuzanna Wojtczak – V miejsce

Opiekun: A. Tęczar

europejski certyfikat umiejętności komputerowych

Certyfikat ECDL Start (4 egzaminy):

Wiktoria Słowy
Justyna Formella

Egzaminy cząstkowe zdali:

Szymon Racki
Oskar Wilewski
Błażej Laskowski

Opiekun: K. Ludka

Miejski Turniej Drużyn Chemicznych
"Sole wokół nas"

I miejsce - zespół

Radosław   Pietkun

Jakub Stefański

Michał Tomkowicz

Opiekun: L. Grychta

XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS CHEMICZNY
DLA UCZNIÓW KLAS II GIMNAZJUM

Hanna Sobocińska – I miejsce

Opiekun: L. Grychta

MIEJSKI KONKURS WIEDZY O POMORZU
DLA UCZNIÓW KLAS GIMNAZJALNYCH

Marcin Kaczanowski – II miejsce

Wojewódki Konkurs Plastyczny
"Uzalenieniom Stop"

Wiktoria  Gierszewska – Wyróżnienie: nagroda specjalna

Opiekun: K. Pomieczyńska

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

na strój bohaterów opowiadania
S. Mrożka "Wesele w Atomicach"

Marta  Mierzejewska – I miejsce

Opiekun: J. Tańska

Międzyszkolny Konkurs Kulinarny
dla SP i Gimnazjów  "Zakładaj fartuch"

Ekologiczne Gimnazjum Społeczne -  I miejsce.

Opiekun: K. Pomieczyńska

Mistrzostwa Rumi w Szachach

Ekologiczne Gimnazjum Społeczne -  I miejsce.

Opiekun: T. Ciesielski

Sukcesy sportowe

XXIX Bieg Pokoju
w kat. Chłopców starszych rocznik 2000/2001

na dyst. 700m

Wojciech  Bartusch  - IV miejsce

Opiekun: A. Rybiński

MIEJSKA GIMNAZJADA
W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

I miejsce

Drużyna dziewcząt EGS

Opiekun: A. Rybiński

POWIATOWA GIMNAZJADA
W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

III miejsce

Drużyna dziewcząt EGS:

 

Wiktoria Słowy

Aleksandra Gładka

Zuzanna Wojtczak

Nikola Nowosad

Patrycja Brzozowska

Agnieszka Lewińska

Marta Mączka

Anna Dettlaff

Alicja Wasiek

Opiekun: A. Rybiński