Ekologiczne Gimnazjum Społeczne w Rumi

Aktualności Szkolna codzienność Osiągnięcia Organizacja rok. szk. Odyseja Umysłu Koło biblijne Terapia pedagogiczna Pedagog szkolny Rekrutacja Wolontariat Ekologia Gazetka szkolna Sala gimnastyczna Absolwenci Piszą o nas Polecamy strony Archiwum aktualności Archiwum osiągnięć

Osiągnięcia 2010/11


Egzaminy zewnętrzne: egzamin gimnazjalny, Operon | Certyfikaty FCE | Konkursy: Laureaci, Finaliści | Sukcesy sportowe | Stypendyści | EWD | ECDL


Rok szkolny: 2010/11 | 2011/12 | 2012/13


 

 

Osiągnięcia uczniów Gimnazjum w roku szkolnym 2010/11

 

 10,6 % LAUREATÓW W EKOLOGICZNYM GIMNAZJUM SPOŁECZNYM

W gimnazjach województwa pomorskiego w 2011r.: I miejsce
Ekologiczne Gimnazjum Społ. Rumia - 7/ 66 uczniów tj.10,6%
II miejsce Gimnazjum Nr 24 Gdynia -10/232 uczniów tj.4,3%
III miejsce Gimnazjum nr 3 w Słupsku - 9/350 uczniów tj.2,5%
IV miejsce Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie - 9/665 uczniów tj.1,3%

 

zdjęcie z ilości laureatów z uroczystości podsumowującej sukcesy szkół

 


Laureaci

Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
dla uczniów gimnazjów

WOJEWÓDZKI KONKURS Z FIZYKI Z ASTRONOMIĄ

Kajetan Chodorowski IIIa G - I miejsce
Aleksander Tomczak IIIb G - III miejsce
Krzysztof Pyrchla IIIb G - IV miejsce
Krystian Bojeczko IIIa G - VI miejsce
Opiekun: M. Jasiński

WOJEWÓDZKI KONKURS CHEMICZNY

Kajetan Chodorowski IIIa G - VII miejsce
Aleksander Tomczak IIIb G - XVII miejsce
Opiekun: L. Grychta

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Sophie Lidzbarska I G - IV miejsce
Opiekun: A. Skrzypińska

 


Finaliści
Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
dla uczniów gimnazjów

WOJEWÓDZKI KONKURS Z HISTORII

Aleksander Tomczak IIIb G
Opiekun: M. Burkowska

 

WOJEWÓDZKI KONKURS GEOGRAFICZNY

Aleksander Tomczak IIIb G
Mateusz Tomczak IIIb G
Opiekun: D. Dąbrowska

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Marcel Kawiński IIIa G
Rozalia Kitowska II G
Opiekun: E. Paciorek, A. Tęczar

WOJEWÓDZKI KONKURS Z INFORMATYKI

Krystian Bojeczko IIIa G
Krzysztof Pyrchla IIIb G
Krzysztof Rumanowski IIIb G
Kacper Turoń IIIb G
Opiekun: K. Ludka

WOJEWÓDZKI KONKURS BIOLOGICZNY

Kajetan Chodorowski IIIa G
Opiekun: A. Olejniczak


 

 Odyseja Umysłu

Trenerzy: Mariola i Monika Jurkiewicz

IV miejsce w świecie
I miejsce w Polsce
Problem „To raczej proste inaczej”
Grupa wiekowa I
Rafał Bury
Maja Skoczke
Maja Dzikowska
Dominika Tomczyk
Jan Kołowrocki
Michał Wądołowski
Emilia Roszkowska


VIII miejsce w świecie
I miejsce w Polsce
Problem „To raczej proste inaczej”
Grupa wiekowa II
Krzysztof Burkowski
Marek Topolewski
Aleksandra Gładka
Zuzanna Wojtczak
Oliwia Krauze
Konrad Matynia

III miejsce w Polsce
Problem „Szczwana przemiana”
Grupa wiekowa I
Nikodem Bianga
Lena Matynia
Justyna Formella
Marta Mączka
Jan Jurkiewicz
Julia Zajączkowska
Zofia Klawonn

Trenerki: Monika Burkowska, Małgorzata Domańska, Dorota Kacprzycka


V miejsce w Polsce
Problem „Chwila dla Myszomobila”
Grupa wiekowa I
Oliwia Bednarska
Artur Mazurkiewicz
Julia Blumkowska
Noah Sommer
Julia Doan
Monika Gurska

Trenerka: Mariola Jurkiewicz


 


 

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY „KANGUR 2011”

KAT. KL. I-II gimnazjum

Filip Adamus kl. I - wyróżnienie
Opiekun: J. Heimowska

 

ECDL – EUROPEJSKI CERTYFIKAT UMIEJĘTNOŚCI KOMPUTEROWYCH

Certyfikaty uzyskali:
Kacper Turoń
Adriana Rączkowska
Krzysztof Pyrchla
Mateusz Tomczak
Aleksander Tomczak
Krzysztof Rumanowski
Opiekun: K. Ludka

 

I POWIATOWY KONKURS INFORMATYCZNY „ABAKUS”

II miejsce
Kacper Turoń, Krzysztof Rumanowski, Marcel Kawiński
Opiekun: K. Ludka

 

VI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS GRAMATYCZNY DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

Marcel Kawiński - I miejsce
Opiekun: A. Syldatk

 

XI MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

Martyna Rojek - I miejsce
Adriana Rączkowska -
II miejsce
Opiekun: J. Tańska, A. Syldatk

 

X MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POLONISTYCZNY DLA UCZNIÓW I KLAS GIMNAZJUM

Natalia Damps -
I miejsce
Joanna Walczak -
II miejsce
Aleksandra Stefańska -
III miejsce
Opiekun: A. Syldatk

XXVIII MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ

Kategoria: klas I-III
Emilia Roszkowska -
III miejsce
Opiekun: M. Jurkiewicz

Kategoria: poezja śpiewana
Sonia Męczkowska -
III miejsce
Opiekun: B. Drwal

Martyna Brechelke - Wyróżnienie
Lena Matynia -
Wyróżnienie
Opiekun: A. Syldatk


 

TURNIEJ DRUŻYN CHEMICZNYCH „OD PALIW KOPALNIANYCH DO ALTERNATYWNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII”

I miejsce
Krystian Bojeczko
Aleksander Tomczak
Kajetan Chodorowski
Opiekun: L. Grychta

 

MIEJSKI KONKURS CHEMICZNY

Zuzanna Harmacińska - V miejsce
Opiekun: L. Grychta

 

MIEJSKI KONKURS WIEDZY O POMORZU DLA KLAS UCZNIÓW GIMNAZJUM

Adriana Rączkowska - II miejsce
Laura Słowy -
IV miejsce
Aleksandra Cymbaluk -
V miejsce
Opiekun: M. Burkowska

 

POWIATOWY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „MAŁA MATURA”

Marcel Kawiński –
I miejsce
Aleksandra Cymbaluk –
Wyróżnienie
Martyna Brechelke –
Wyróżnienie
Opiekun: A. Tęczar

 

FIRST CERTIFICATE IN ENGLISH

FCE uzyskali:
Marcel Kawiński
Aleksander Tomczak
Aleksandra Cymbaluk
Jarosław Bielecki
Adriana Rączkowska Zofia Tykwińska
Opiekun: A. Tęczar

 

MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY ,,PIĘKNE ZAKĄTKI KASZUB - MORZE JEZIORA, RZEKI”

Gimnazjum
Marta Kołodziejska -
I miejsce
Rozalia Kitowska -
III miejsce
Natalia Damps -
wyróżnienie
Opiekun: K. Pomieczyńska

 

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „TĘCZA”

Wyróżnienie

Gimnazjum
Laura Słowy
Marta Kołodziejska
Iga Kołodziejska
Zofia Tykwińska
Ola Rolka
Kinga Miazga

Opiekun: K. Pomieczyńska


MIEJSKIE IGRZYSKA W PŁYWANIU

I MIEJSCE
PAMELA LEWANCZYK - 50 M ST. GRZBIETOWYM

II MIEJSCE
WIKTOR TRYLSKI - 25 M ST. GRZBIETOWYM
PIOTR RYBIŃSKI - 25 M ST. DOWOLNYM
MAGDALENA KUJOTH - 50 ST. KLASYCZNYM

III MIEJSCE
PIOTR BŁAŃSKI - 25 M ST. GRZBIETOWYM
EWA KREFT - 50 M ST. DOWOLNYM
ZUZANNA WOJTCZAK - 50 M ST. GRZBIETOWYM
OLGA GRUDNIAK - 50M ST. KLASYCZNYM

WSZYSCY OTRZYMALI AWANS DO POWIATU

 


 

TURNIEJ PŁYWACKI O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY

I MIEJSCE

KAT. GIMNAZJUM

OLGA GRUDNIAK 50 M ST. DOWOLNYM
MARCEL KAWIŃSKI 50 M ST. DOWOLNYM
PAMELA LEWANCZYK 50 M ST. GRZBIETOWYM
OLGA GRUDNIAK 50 M ST. KLASYCZNYM
MARCEL KAWIŃSKI 50 M ST. KLASYCZNYM

W SZTAFECIE RODZINNEJ

I miejsce zdobyła KORNELIA KRAUZE Z TATĄ

II miejsce zdobył JAKUB BŁAŃSKI Z MAMĄ

III miejsce zdobył WIKTOR TRYLSKI Z TATĄ

MISTRZYNIĄ SZKOŁY W PŁYWANIU ZOSTAŁA OLGA GRUDNIAK Z KLASY I G

MISTRZEM SZKOŁY ZOSTAŁ WIKTOR TRYLSKI Z KLASY IA