Ekologiczne Gimnazjum Społeczne w Rumi

Aktualności Szkolna codzienność Osiągnięcia Organizacja rok. szk. Odyseja Umysłu Koło biblijne Terapia pedagogiczna Pedagog szkolny Rekrutacja Wolontariat Ekologia Gazetka szkolna Sala gimnastyczna Absolwenci Piszą o nas Polecamy strony Archiwum aktualności Archiwum osiągnięć

Osiągnięcia 2012/13

KONCERT LAUREATÓW 2012-2013

Odyseja Umysłu

Trenerki: Mariola i Monika Jurkiewicz,

II miejsce w świecie

I miejsce w Polsce

Problem „Emailowe impresje”

Grupa wiekowa I

Rafał Bury

Maja Skoczke

Maja Dzikowska

Dominika Tomczyk

Jan Kołowrocki

Julia Doan

II miejsce w świecie

I miejsce w Polsce

Problem „Emailowe impresje”

Grupa wiekowa II

Aleksandra Gładka

Kamil Topolewski

Zuzanna Wojtczak

Ivo Skoczke

Mateusz Bury

Patrycja Brzozowska

III miejsce w Europie

II miejsce w Polsce

Problem „Przebojowa architektura”

Grupa wiekowa II

Agnieszka Topolewska

Agnieszka Liger

Piotr Leszczyński

Paula Grzenkowska

Maks Helmin

Franciszek Kowalczyk

Gabriela Tęczar

Trenerki: Mariola i Monika Jurkiewicz, Sylwia Topolewska

Laureaci
WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW

WOJEWÓDZKI KONKURS fizyki z astronomią

Oliwia Krauze III G

Marek Topolewski III G

Natalia Damps III G

Opiekun: Marek Jasiński

Finaliści
WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW

WOJEWÓDZKI KONKURS biologiczny

Olga Grudniak III G

Opiekun: A. Olejniczak

WOJEWÓDZKI KONKURS fizyki z astronomią

Joanna Walczak kl.III

Mateusz Gruszka kl.III

Radek Pietkun kl.II

Martyna Chmielecka kl.III

Opiekun: M. Jasiński

Wojewódzki Konkurs języka angielskiego

Filip Adamus kl.III

Topolewski kl.III

Opiekun: E. Paciorek

Wojewódzki Konkurs matematyczny

Martyna Chmielecka kl.III

Opiekun: J. Heimowska

Wojewódzki Konkurs geograficzny

Ewa Tomaszewska kl.III

Opiekun: D. Dąbrowska

Wojewódzki Konkurs chemiczny

Olga Grudniak kl.III

Opiekun: L. Grychta

Laureaci
WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

METROPOLITARNY KONKURS BIBLIJNY

Zofia Klawonn kl. VI a

Opiekun: H. Kurowska

Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego

Maria Chrzanowska VI b - II miejsce

Opiekun: J. Tańska

Finaliści Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych

WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYKA z PRZYRODĄ

Mateusz Mazurkiewicz kl. VIB

Opiekun: I. Łącka, A. Olejniczak

METROPOLITARNY KONKURS BIBLIJNY

Maria Chrzanowska kl. VI b

Opiekun: H. Kurowska

WOJEWÓDZKI KONKURS Języka polskiego

Lena Matynia kl.VI a

Opiekun: A. Syldatk

Pozostałe konkursy i turnieje

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY „KANGUR 2013”

Wynik bardzo dobry

Jan Kozub - IVa

Wyróżnienia:

Marek Kokoszczyński – I B

Jakub Zych - II A

Kacper Musiński – II B

Martyna Skwierawska – III B

Anastazja Kołakowska – IV B

Julia Specht – V B

Mateusz Mazurkiewicz – VI B

Michał Rembalski – VI B

Opiekun: I. Karpierz-Marek, K. Rybińska, M. Domańska, K. Zielke, I. Łącka, E. Hołownia

XVI MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ MATEMATYCZNY DLA KLAS VI

Mateusz Mazurkiewicz - III miejsce

Opiekun: I. Łącka

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS V

II miejsce - Drużyna, która logicznie myśli:

Anna Bożeńska

Kornelia Krauze

Oskar Bohm

Lena Sikorska

III miejsce - „Mistrz logicznego myślenia”

Anna Bożeńska

Opiekun: K. Zielke

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS IV

Anastazja Kołakowska - I miejsce

Jan Kozub - III miejsce

Opiekun: K. Zielke

XVIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS III

Mateusz Groszek - II miejsce

Damian Rzeszowski - III miejsce

Opiekun: B. Wiśniewska

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA KLAS I I II GIMNAZJUM

Radosław Pietkun - I miejsce

Michał Tomkowicz - II miejsce

Opiekun: J. Heimowska

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNO-FIZYCZNY DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM

Natalia Damps - I miejsce

Marek Topolewski - I miejsce

Filip Adamus - III miejsce

Opiekun: J. Heimowska

XIII Międzyszkolny Konkurs polonistyczny dla klas I gimnazjum

Helena Strzelka - I miejsce

Hanna Sobocińska - III miejsce

Opiekun: A. Syldatk

IX Miejski Konkurs gramatyczny z języka polskiego dla gimnazjalistów w Rumi

Radosław Pietkun - I miejsce

Michał Tomkowicz - II miejsce

Joanna Walczak - III miejsce

Opiekun: A. Syldatk, J. Tańska

Międzyszkolny KONKURS polonistyczny dla uczniów szkół podstawowych „Z polszczyzną za pan brat”

Amelia Jakubowicz - I miejsce

Michał Orzołek - II miejsce

Zofia Klawonn - Wyróżnienie

Opiekun: : A. Syldatk, J. Tańska

XVL międzyszkolny KONKURS polonistyczny dla klas IV

Jan Kozub - I miejsce

Oliwia Bednarska - I miejsce

Michał Wądołowski - I miejsce

Rafał Bury - II miejsce

Dominika Tomczyk - II miejsce

Laura Krupa - II miejsce

Zuzanna Klasa - III miejsce

Oliwia Miotke - III miejsce

Opiekun: A. Syldatk

XVIII Międzyszkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas III małego trójmiasta kaszubskiego

Piotr Leszczyński - I miejsce

Martyna Skwierawska - II miejsce

Opiekun: E. Hołownia, B. Wiśniewska

Międzyszkolny konkurs recytatorski

Martyna Jakubowska - II miejsce

Opiekun: J. Jurkiewicz

XI Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych w Redzie

Grand Prix

– dla zespołu „TO MY”

w skład zespołu wchodzą uczniowie z klas IVa, IIIa, Ia.

Oliwia Bednarska

Maja Dzikowska

Maja Skoczke

Monika Gurska

Jan Kołowrocki

Rafał Bury

Gabriela Tęczar

Agnieszka Topolewska

Agnieszka Liger

Paula Grzemkowska

Zofia Kaźmierska

Tymon Doan

Stanisław Kołowrocki

Opiekun: M. Jurkiewicz

Wojewódzki turniej Teatralny ,,Niebieskie Tarcze” Etap rejonowy

I miejsce - Zespół „To My”

wyróżnienie - Zespół „Pierwszaki Rozrabiaki”

Nagroda za kreację aktorską:

Rafał Bury

Jan Kołowrocki

Opiekun: M. Jurkiewicz

Konkurs teatralny „Niebieskie Tarcze” oprawa muzyczna

Zespół „To My”- I miejsce

Zespół „Pierwszaki Rozrabiaki”- wyróżnienie

Opiekun: B. Drwal

Międzyszkolny konkurs „Ekoludek”

Zespołowo - I miejsce

Martyna Skwierawska, Piotr Leszczyński, Maciej Lubomirski

Opiekun: E. Hołownia, B. Wiśniewska

II międzyszkolny konkurs piosenki morskiej „żeglujże żeglarzu”

Zespół „Bryza”- III miejsce

Marcin Mormon, Maciej Lubomirski, Marcin Wójtowski

Opiekun: B. Drwal

Powiatowy konkurs języka angielskiego dla uczniów gimnazjum

Filip Adamus - III miejsce

Opiekun: E. Paciorek

Międzyszkolny Konkurs Informatyczno-Językowy dla klas IV-VI szkół podstawowych „Święta Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii”

Lena Matynia - I miejsce

Opiekun: M. Jurkiewicz, K. Ludka

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ DLA KLAS IV-VI

Lena Sikorska – II miejsce

Opiekun: D. Kacprzycka

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „PINGWIN” DLA KLAS V

Maciej Skwierawski - III miejsce

Emilia Nejman - V miejsce

Julia Specht - V miejsce

Julianna Jakubowska - VI miejsce

Zofia Świątek - VII miejsce

Paweł Tomasiewicz - IX miejsce

Katarzyna Rumanowska 52 9

Aleksandra Byzewska 52 9

Oskar Bohm 51 10

Opiekun: B. Janeczko, D. Kacprzycka, J. Kacprzycki

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „PINGWIN” DLA KLAS VI

Maria Chrzanowska - IX miejsce

Opiekun: D. Kacprzycka

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ALBUS” DLA KLAS IV

Jan Kozub - I miejsce

Michał Wądołowski - II miejsce

Oliwia Bednarska - III miejsce

Laura Krupa - III miejsce

Dominika Tomczyk - IV miejsce

Rafał Bury - V miejsce

Jan Kołowrocki - V miejsce

Zuzanna Klasa - V miejsce

Monika Gurska - VII miejsce

Zofia Olejniczak - VII miejsce

Oliwia Miotke - VII miejsce

Stanisław Reszka - VII miejsce

Emila Roszkowska - VIII miejsce

Anastazja Kołakowska -IX miejsce

Agnieszka Rembalska - X miejsce

Opiekun: M. Jurkiewicz, A. Tęczar

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ALBUS” DLA KLAS V

Julianna Jakubowska - II miejsce

Zofia Swiątek - III miejsce

Julia Specht - V miejsce

Emilia Nejman - V miejsce

Anna Bożeńska - VI miejsce

Bruno Piesiewicz - VII miejsce

Maciej Skwierawski - VIII miejsce

Lena Sikorska - VIII miejsce

Aleksandra Byzewska - IX miejsce

Paweł Tomasiewicz - IX miejsce

Eryk Wiśnicki - IX miejsce

Katarzyna Rumanowska - X miejsce

Opiekun: B. Janeczko, D. Kacprzycka, J. Kacprzycki

OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO „ALBUS” DLA KLAS VI

Justyna Formella - III miejsce

Lena Matynia - V miejsce

Maria Chrzanowska - VII miejsce

Mateusz Mazurkiewicz - VII miejsce

Michał Orzołek - VIII miejsce

Łukasz Bury - VIII miejsce

Marta Wachowska - IX miejsce

Michał Rembalski - IX miejsce

Amelia Jakubowicz - IX miejsce

Opiekun: M. Jurkiewicz, D. Kacprzycka

Europejski certyfikat umiejętności komputerowych

Certyfikat ECDL (7 egzaminów):

Filip Adamus

Olga Grudniak

Marek Topolewski

Kamil Topolewski

Certyfikat ECDL Start (4 egzaminy):

Wiktoria Słowy

Justyna Formella

Julia Zajączkowska

Oliwia Rogińska

Egzaminy cząstkowe zdali:

Oskar Wilewski

Błażej Laskowski

Gabriela Kotlewska

Katarzyna Rumanowska

Maciej Skwierawski

Anna Bożeńska

Opiekun: K. Ludka

Konkurs Informatyczny „INFOMANIAK”

INFOMANIAKIEM Rumskich Szkół Podstawowych został:

Mateusz Mazurkiewicz

„Szybkie Pisanie Na Klawiaturze":

I miejsce - Mateusz Mazurkiewicz

III miejsce - Michał Orzołek

„Obsługa Programów Biurowych":

I miejsce - Mateusz Mazurkiewicz

II miejsce Michał Rembalski

„Znajomość Sprzętu Komputerowego":

V miejscev - Justyna Formella

„Test Wiedzy Informatycznej"

IV miejsce - Mateusz Mazurkiewicz

V miejsce - Michał Orzołek

Opiekun: K. Ludka

X MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ EKOLUDKÓW

I miejsce - zespół

Martyna Skwierawska, Piotr Leszczyński

Maciej Lubomirski

Opiekun: E. Hołownia

KONKURS WIEDZY O POMORZU

Julia Specht - I miejsce

Katarzyna Rumanowska - IV miejsce

Jakub Grubba – V miejsce

Opiekun: M. Burkowska

KONKURS WIEDZY O POMORZU

Joanna Walczak – III miejsce

Marcin Kaczanowski – V miejsce

Opiekun: M. Burkowska

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

>III miejsce – szkoła podstawowa

Julianna Jakubowska

Katarzyna Rumanowska

Paweł Tomasiewicz

III miejsce – gimnazjum

Mateusz Bury

Jakub Stefański

Jakub Olkrzycki

Opiekun: J. Skrzyńska

Wojewódzki konkurs plastyczny ,,LEGENDY O GDYNI”

Amelia Jakubowicz - II miejsce

Opiekun: K. Pomieczyńska

Międzyszkolny konkurs plastyczny ,,W POSZUKIWANIU WŁASNYCH KORZENI”

Eryk Wiśnicki - miejsce

Wyróżnienie: Mikołaj Grubba, Jakub Grubba, Katarzyna Rumanowska

Specjalne wyróżnienie:

Hanna Mackiewicz

Opiekun: K. Pomieczyńska

Międzyszkolny KONKURS plastyczny „Stroje kaszubskie”

Laureaci:

Dobrosława Sadowska

Helena Grubba

Ada Duda

Finaliści:

Julia Kukowska

Emilia Jakobscy

Agata Reducha

Pola Jakubowska

Oskar Jakubowski

Emilia Zajączkowska

Opiekun: K. Pomieczyńska

Międzyszkolny KONKURS plastyczny „Tu żyjemy, moja ulica”

Julia Jakubowska – II miejsce

Romina Gruba - II miejsce

Wyróżnienie:

Klaudia Kukowska

Michał Wądołowski

Jan Kołowrocki

Jakub Grubba

Iga Kołodziejska

Opiekun: K. Pomieczyńska

Sukcesy sportowe

Mistrzostwa Rumi w szachach szkół podstawowych

Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna - I miejsce

Opiekun: Tomasz Ciesielski

Powiatowe Mistrzostwa Rumi w szachach szkół podstawowych

Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna - II miejsce.

Dawid Witko

Michał Orzołek

Franciszek Kowalczyk

Agnieszka Rembalska

Najlepszą zawodniczką wśród dziewcząt: Agnieszka Rembalska.

Opiekun: Tomasz Ciesielski

IX Halowe Mistrzostwa Rumi w Drużynowej Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych

Idywidualnie:

Piotr Rybiński – I miejsce

Jakub Błański – III miejsce

Drużynowo dziewczęta- III miejsce

Wiktoria Lisińska

Karolina Biniecka

Kamila Mańska

Sandra Runowicz

Aleksandra Ceplin

Marta Wachowska

Opiekun: J. Skrzyńska

NAJLEPSI SPORTOWCY PESS

Anastazja Kołakowska - kl. IVb

Piotr Rybiński - kl. VIa

NAJLEPSI SPORTOWCY EGS

Wiktoria Słowy - kl. II G

Kamil Topolewski - kl. I G

XLI WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW

II miejsce

Drużyna chłopców:

Piotr Rybiński

Wojciech Bartusch

Michał Orzołek

Oskar Bohm

Maciej Kaczanowski

Konrad Naskręt

Mikołaj Grubba

Tymoteusz Kisielewski

Cezary Kray

Franciszek Kowalczyk

Opiekun: A. Rybiński

POWIATOWA GIMNAZJADA W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

II miejsce

Drużyna dziewcząt PESS -

Wiktoria Słowy

Aleksandra Gładka

Sophia Lidzbarska

Natalia Damps

Olga Grudniak

Klaudia Hinz

Zuzanna Wojtczak

Nikola Nowosad

Patrycja Brzozowska

Agnieszka Lewińska

Anna Detlaff

Joanna Walczak

Opiekun: A. Rybiński

MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

II miejsce

Drużyna dziewcząt PESS:

Karolina Biniecka

Marta Mączka

Lena Sikorska

Wiktoria Lisińska

Agnieszka Rembalska

Anna Rozmysłowicz

Kornelia Krauze

Opiekun: A. Rybiński

VI MIKOŁAJKOWY TURNIEJ UNIHOKEJA W KATEGORII CHŁOPCÓW

I miejsce

Drużyna chłopców PESS:

Piotr Rybiński

Wojciech Bartusch

Michał Orzołek

Oskar Bohm

Maciej Kaczanowski

Konrad Naskręt

Mikołaj Grubba

Tymoteusz Kisielewski

Cezary Kray

Franciszek Kowalczyk

Opiekun: A. Rybiński

VI MIKOŁAJKOWY TURNIEJ UNIHOKEJA W KATEGORII DZIEWCZĄT

II miejsce

Drużyna dziewcząt PESS:

Lena Sikorska, Marta Mączka, Kornelia Krauze, Karolina Biniecka, Aleksandra Ceplin, Agnieszka Rembalska, Dominika Tomczyk, Emilia Roszkowska, Anna Bożeńska, Monika Gurska

Opiekun: A. Rybiński

EGZAMINY KARATE

Tomasz Bartusch

Maciej Skwierawski

Jan Szulc

Jakub Juszczak

Zofia Jenczelewska

Łukasz i Jakub Zych

Deniz Velingul

Franek Kisielewski

Oskar Bloch

Jan Mączkowski

Stanisław Reszka

Karolina Szymańska

Opiekun: A. Rybiński

MIEJSKIE SZTAFETY PŁYWACKIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

III miejsce

Wiktor Trylski

Damian Rzeszowski

Stanisław Reszka

Mikołaj Grubba

Eryk Wiśnicki

Tomasz Bartusch

Piotr Rybiński

Jakub Błański

Opiekun: J. Skrzyńska

Wojewódzkie igrzyska młodzieży szkolnej szkół podstawowych w pływaniu

III miejsce - Trylski Wiktor kl. III a

na dystansie 25 m w stylu dowolnym chłopców

VI miejsce - Rybiński Piotr kl. VI a

na dystansie 50 m w stylu dowolnym chłopców

VII miejsce - Trylski Witkor kl. III a

na dystansie 25 m w stulu grzebietowym chłopców

VIII miejsce - Rzeszowski Damian kl. III a

na dystansie 25 m w stylu dowolnym chłopców

XX miejsce - Kołakowska Anastazja kl. IV b

na dystansie 25 m w stylu dowolnym dziewcząt

Opiekun: J. Skrzyńska

Powiatowe Igrzyska Młodzieży szkolnej szkół podstawowych w pływaniu

Damian Rzeszowski - I i II miejsce

Wiktor Trylski – I i III miejsce

Piotr Rybiński – I miejsce

Anastazja kołakowska – III miejsce

Opiekun: J. Skrzyńska

Turniej pływacki o puchar dyrektora szkoły

MISTRZYNIĄ SZKOŁY W PŁYWANIU

ANNA BOŻEŃSKA kl.Va

MISTRZEM SZKOŁY ZOSTAŁ

Wiktor Trylski z klasy IIIa

TYTUŁ NAJLEPIEJ PŁYWAJĄCEJ KLASY

- w kategorii klas I – III otrzymała klasa IIIA

- w kategorii klas IV – VI otrzymała klasa VA

W SZTAFECIE RODZINNEJ

- I miejsce zdobył Stanisław Reszka z tatą

Opiekun: J. Skrzyńska