Copyright 2020 - Custom text here

Ekologiczna Szkoła Społeczna Rumia Aktualności

AKTUALNOŚCI O PROGRAMIE Myślę POzytywnie

Szanowni Państwo!

W związku z wyjątkowym stanem, który obecnie panuje w naszym kraju, chcemy żebyście wiedzieli, że jesteśmy z Wami w tym trudnym czasie, dlatego uruchomiliśmy konsultacje online, w trakcie których możecie skorzystać ze wsparcia psychologa, pedagoga, terapeuty, edukatora - dostępnych wg grafiku dostępnego na stronie.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do skupienia się na przyszłości...

By dobrze określić swoje predyspozycje, zainteresowania, zasoby, słabsze strony czy kierunki dalszej edukacji, by dobrze zaplanować przyszłość, warto podejść do tego zadaniowo i planowo.

 

Proponuję odwiedzić stronę Ośrodka Rozwoju Edukacji

https://liblink.pl/EUmJM2iKHK

 

Znajdziecie tam mnóstwo treści, inspiracji, testów indywidualnych czy zasoby multimedialne pomocne w rozważaniach nad Waszą przyszłością edukacyjną i zawodową.

 

Czytaj więcej...

Logowanie się na zajęcia w programie ZOOM

Szanowni Państwo, z ogromną przyjemnością informujemy, iż uprościliśmy sposób logowania się na lekcję za pomocą programu Zoom. Do tej pory byliśmy uzależnieni od platformy Librus lub poczty Gmail albowiem z nich pobieraliśmy link do uruchomienia programu Zoom.

 

Od poniedziałku 30 III 2020 r. będziemy się logować na lekcję bezpośrednio przez program Zoom - wykorzystując Personal Meeting ID (PMI) przypisany do każdego nauczyciela.

 

Wystarczy wywołać program Zoom następnie wcisnąć przycisk JOIN i w okienku, które się pojawi - poniżej napisu Join Meeting wpisać ID Meeting przypisany nauczycielowi, z którym masz na danej godzinie lekcje:-) i następnie wybrać przycisk Join. Z automatu następuje łączenie z nauczycielem.

 

W ZAŁĄCZNIKU SAMOUCZEK POŁĄCZENIA:-)

 

 Samouczek do logowania się na zajęcia przez ZOOM

 

8-KLASIŚCI


Przygotowaliśmy dla Was krótki spis ciekawych kanałów dotyczących najważniejszych dla Was informacji i wiadomości - możecie wszystko udostępniać, przekazywać i przede wszystkim wykorzystywać.

 

Trzymamy za Was kciuki!!!

Czytaj więcej...

Depesza z biblioteki szkolnej :)

Książkowe łasuchy! Nie ma kwarantanny od książek i zwierząt!

 

Dzisiaj będzie o kotach. W domu mam dwa, które Wam pokazuję: czarnego, który nazywa się Zosin i młodszego, z białym brzuszkiem -Tolka.

Polecam Wam książki o kotach, które zawierają ciepłe i zabawne historie, właściciele kotów mogą porównać swoje doświadczenia z tymi opisanymi w książkach, a ci, którzy ich nie mają- zobaczą, na czym polega opieka nad zwierzęciem, że potrafi ono myśleć i czuć. Wybrałam dla Was następujące tytuły:

Czytaj więcej...

Drodzy Nasi Uczniowie!

KOCHANI ÓSMOKLASIŚCI!

 

        Mija pierwszy tydzień poza murami naszej Szkoły. Tydzień niepewności, niepokoju, być może lęków i obaw. Był to też egzamin naszej dojrzałości, odpowiedzialności oraz samodyscypliny. Zdaliście go wszyscy na szóstkę, czego Wam niezmiernie gratulujemy. Jesteśmy z Was dumni. To, że nie jesteśmy obok siebie, nie znaczy, że nie jesteśmy RAZEM.

Jesteście dla nas niezwykle ważni i ciągle jesteśmy z Wami.

Wasi wychowawcy w pierwszej kolejności czuwają nad Wami. Pamiętajcie, że w chwilach zwątpienia, niepewności, ale też i w chwilach radości możecie do nich się zwrócić.

Pamiętajcie również, że możecie korzystać z pomocy naszego pedagoga i psychologa, którzy służą Wam swoim wsparciem i pomocą.

Nie zapominajcie, również, że macie swoich Wicedyrektorów oraz Dyrektora, którzy całym sercem i myślami są z Wami.

Możecie mieć wpływ na plan nauczania. Jeśli uznacie za zasadne wprowadzenie większej liczby godzin z jakiegoś/ jakichś przedmiotów, stanie się tak. Jeśli uznacie za słuszne zwiększenie ilości zadań, być może testów egzaminacyjnych, zrobimy to!

Na stronie internetowej Szkoły oraz na FB systematycznie będą zamieszczane różne przydatne dla Was linki.

Termin egzaminu na razie pozostaje bez zmian.

Wasz los szczególnie leży nam na sercu. Wasza przyszłość jest dla nas niezwykle ważna!

Dbajcie o siebie, wspierajcie się nawzajem. Nadal jesteśmy razem: MY - EKOLOG.

 

Pozdrawiamy Was gorąco:

Dyrekcja PESS, Wychowawcy i Grono Pedagogiczne.

 

 

SKONTAKTUJ się Z NAMI

KONTAKT ZE SZKOŁĄ W CZASIE ZAJĘĆ NA ODLEGŁOŚĆ

 

Informujemy, że  do 10 kwietnia 2020 sekretariat Szkoły pracuje zdalnie.

 

Zwracamy się do Państwa z prośbą o kontakt e-mail: 

ess.rumia@wp.pl

lub telefoniczny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

nr telefonu 505 558 698


Z uwagi na zamknięcie Szkoły  nie ma możliwości wejścia na obiekty sportowe do odwołania.

 

 

 

Get started with blogging on howtostartblogging.com
f t g m

Kontakt z nami

ul. Kujawska 8A

84-230 Rumia

       tel. 505 558 698

 

tel/fax: (58) 671-13-92

e-mail: ess.rumia@wp.pl