Copyright 2020 - Custom text here

W styczniu zbiórka elektrośmieci

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

 

Przypominam, że w ramach działań „Lider Lokalnej Ekologii” w dniach od 27.01.2020 r. do 31.01.2020 r na terenie szkoły organizujemy zbiórkę elektrośmieci.

Przejrzyjcie zapomniane półki w domach, garażach, piwnicach czy firmach. Przynieście w podanym terminie znalezione rzeczy do szkoły.

 

Od poniedziałku 27.01.2020r. można przynosić do szkoły lżejsze elektrośmieci. Duże gabaryty (lodówki, pralki itp.) można przywieźć do szkoły w piątek 31.01.2020 r w godzinach od 7.30 do 9.30. Przed szkołą będzie czekał samochód.

 


Wspólnie przyczynimy się do ochrony środowiska.

 

Za przyniesione elektrośmieci będą przydzielane punkty. Uczniowie, którzy uzyskają największą ilość punków będą mieli szansę na nagrody. Nagrodę może otrzymać również szkoła.

 

Co to są elektrośmieci

 

Elektrośmieci (inaczej ZSEE, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) to wszystkie popsute, nieużywane, niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie np. zepsute komputery, telefony, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki i drobne urządzenia AGD.

 

Elektrośmieci to bardzo uciążliwe odpady. Zawierają liczne substancje szkodliwe, często trujące, które łatwo przenikają do gleby, wód gruntowych i powietrza. Powoduje to zanieczyszczenie środowiska naturalnego i stanowi tym samym zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt. Ponadto elektrośmieci zajmują miejsce w domu.

 

Wykaz zbieranych elektrośmieci:

 

elektrosmieci

Get started with blogging on howtostartblogging.com
f t g m

Kontakt z nami

ul. Kujawska 8A

84-230 Rumia

       tel. 505 558 698

 

tel/fax: (58) 671-13-92

e-mail: ess.rumia@wp.pl