Copyright 2020 - Custom text here

Podsumowanie projektu Lider Lokalnej Ekologii

 

 

24 kwietnia 2019r. podsumowaliśmy działania związane z projektem realizowanym we współpracy z Komunalnym Związkiem Gmin Dolina Redy i Chylonki.

 

Od września działo się bardzo dużo. Uczniowie brali udział w Sprzątaniu Świata i w projekcje Klimatyczna Klasa. Realizowaliśmy projekt Edukacji Globalnej.

 

Klasa VIB uczestniczyła w "Warsztatach ekologicznych pod żaglami"' klasy V brały udział w warsztatach "Bliżej Europy" podczas których mogli poznać nowoczesne zasady gospodarowania odpadami.

Klasy młodsze odwiedziły Leśny Ogród w Marszewie, gdzie zapoznały się z bioróżnorodnością naszych lasów. Dużo rozmawialiśmy o problemach z odpadami, z którymi boryka się współczesny świat.

Dwukrotnie gościliśmy specjalistów, którzy przeprowadzili dla uczniów klas V i VI pogadanki na temat problemów ze śmieciami i zasad gospodarki odpadami.

Dzieci wielokrotnie wykonywały kreatywne przedmioty, zabawki w ramach zajęć z upcyklingu.

O potrzebie segregacji odpadów dzieci uczyły się również na lekcjach angielskiego, kiedy realizowały międzynarodowy projekt "SOS the Nature".

Klasy V wykonały makiety z surowców wtórnych.

Odbył się turniej dla klas młodszych "Robię porządek z odpadami". Podczas zabawy i zdrowej rywalizacji dzieci uczyły się jak segregować odpady. W projekt włączyli się również rodzice uczniów klasy IIA, dzięki którym odbył się bardzo widowiskowy i pouczający pokaz mody. Mamy również zorganizowały pokaz toreb ekologicznych. Po pokazie strojów ekologicznych, dzięki rodzicom odbyła się profesjonalna sesja zdjęciowa.

Braliśmy również udział w konkursach - "Ekspert EE", "Małe dzieci nie chcą śmieci", "Mała nakrętka, duży problem", konkursie fotograficznym. Na apelu podsumowującym uczniowie zaprezentowali bardzo pouczające przedstawienie, którego przesłaniem była ochrona środowiska. Wspólnie wypracowaliśmy Ekopostulaty, które będą dla uczniów naszej szkoły Kodeksem Ekologicznym.

Wszystkie działania odbyły się dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycieli, którym bardzo dziękujemy.

Dzięki p. Beacie Wysockiej-Turek powstał film przedstawiający część z naszych działań ekologicznych. Pani Beato dziękujemy.

https://youtu.be/EG-af9bazpY

Get started with blogging on howtostartblogging.com
f t g m

Kontakt z nami

ul. Kujawska 8A

84-230 Rumia

       tel. 505 558 698

 

tel/fax: (58) 671-13-92

e-mail: ess.rumia@wp.pl