Inwentaryzacja dzikich wysypisk
MŁODZIEŻOWY PARLAMENT EKOLOGICZNY
Na zdjęciach nasi uczniowie podczas VIII Młodzieżowego Parlamentu Ekologicznego 2005
Programy badawcze realizowane są w ramach :
corocznych monitoringów środowiskowych prowadzonych na zajęciach koła ekologicznego – obejmuje badanie wody, powietrza, inwentaryzację dzikich wysypisk śmieci
sejmików ekologicznych
współpracy z instytucjami ,organizacjami ,samorządem lokalnym - np. Badanie czystości wód Jeziora Żarnowieckiego, inwentaryzacja zieleni miejskiej na terenie osiedla Janowo (w r.szk.2006/07)
Międzyszkolny konkurs ekologiczny dla klas III – TURNIEJ EKOLUDKÓW
Od 2004 roku delegacje 3-osobowe uczniów klas III naszej szkoły biorą udział w konkursie, w którym trzeba się wykazać wiedzą z zakresu ochrony przyrody i ochrony środowiska, umiejętnościami postępowania z odpadami, zdolnościami plastycznymi przy wykonaniu stroju z surowców wtórnych oraz plakatu. W 2004 roku zdobyliśmy III miejsce, w 2005 roku – I miejsce a w 2006 roku ponownie III miejsce.
Bierzemy udział w różnych konkursach:
1.Wojewódzki Konkurs zbiórki makulatury – Zbieramy-oszczędzamy lasy organizowany przez Okręgowe Przedsiębiorstwo Surowce Wtórne w Gdańsku :
zajęcie I miejsca przez EGS i III miejsca przez PESS w roku 2001
zajęcie II miejsca przez EGS w roku 2003
zajęcie III miejsca przez PESS w roku 2004