Copyright 2020 - Custom text here

ROK 2013

Problem 1: Zwierzaki-składaki
Problem 2: E-mailowe impresje
Problem 3: Przebojowa architektura
Problem 4: Z górki strukturki!
Problem 5: Zawiłości normalności

 Juniorzy: Sekrety mórz i oceanów

 

Eliminacje Regionalne: Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław
22. Finał Ogólnopolski: Polska Filharmonia Bałtycka, Gdańsk
21. EuroFest: Werbellinsee, Niemcy
34. World Finals: Michigan State University, East Lansing

ikona

W Konkursie Odysei Umysłu 2012/2013 startowało siedem drużyn z Rumi, w tym cztery drużyny z Ekologicznej Szkoły Społecznej.

Uczniowie ESS Rumia poraz kolejny okazali się najlepsi na Ogólnopolskim Finale XXII Konkursu Odysei Umysł,który odbył się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance w Gdańsku. Nasze zwycięskie drużyny zajęły I miejsca w 2 problemie pod nazwą „E-mailowe impresje” w pierwszej i drugiej grupie wiekową.


Pierwsza
drużyna składała się z uczniów klasy IV A Ekologicznej Szkoły
Społecznej w Rumi a
druga – z uczniów I i II klasy Społecznego Gimnazjum Ekologicznego
.

Ostatecznie rumskie drużyny zajęły:

I miejsce w Polsce i drugie w świecie w Problemie 2 w grupie wiekowej I

W składzie: Maja Skoczke, Maja Dzikowska, Dominika Tomczyk, Julia Doan, Jan Kołowrocki, Rafał Bury.


I miejsce w Polsce i drugie w świecie w Problemie 2 w grupie wiekowej II
W składzie: Kamil Topolewski, Iwo Skoczke, Mateusz Bury, Aleksandra Gładka, Zuzanna Wojtczak, Patrycja Brzozowska.

II miejsce w Polsce w Problemie 3 w grupie wiekowej I

W składzie: Agnieszka Topolewska, Agnieszka Ligier, Gabriela Tęczar, Piotr Leszczyński, Maksymilian Helmin, Franciszek Kowalczyk, Paula Grzenkowska.

Drużyny trenowały Mariola i Monika Jurkiewicz oraz Sylwia Topolewska.

Drużyny z naszej szkoły wybrały problem długoterminowy numer 2 oraz numer 3.

  • Problem techniczno-teatralny numer 2 „E-mailowe impresje”, polegał na zaprezentowaniu oryginalnego przedstawienia, w którym pojawi się techniczna reprezentacja wiadomości wysyłanych pocztą elektroniczną tj. trzy e-maile: jeden wymagający potwierdzenia, że go doręczono, jeden z dziełem sztuki jako załącznikiem oraz jeden, który przebrnie przez filtr antyspamowy,

  • Problem klasyczny numer 3 „Przebojowa architektura”, w którym drużyna miała za zadanie przedstawić replikę jakiejś udokumentowanej konstrukcji architektonicznej, wzniesionej między 1000 a 1600 rokiem naszej ery. Dodatkowo podczas spektaklu dwie postacie musiały wyrusz na poszukiwanie trzech zaginionych dzieł sztuki,

O co pisali o nas na rumianaszemiasto? ?

Pięć dni trwały odbywające się w Stanach Zjednoczonych światowe finały konkursu Odyseja Umysłu. Uczniowie z Rumi, którzy wzięli w nich udział, zajęli czołowe miejsca.

Młodzi rumianie, którzy zakwalifikowali się do światowego finału konkursu Odyseja Umysłu zajęli się tzw. problemem drugim, a więc pomysłowym przedstawieniem hasła "E-mailowe impresje". 
W pierwszej grupie wiekowej (uczniowie szkoły podstawowej do 5 klasy włącznie) dzieci zostały wicemistrzami świata. W drugiej grupie wiekowej (od klasy 6 szkoły podstawowej do klasy 2 gimnazjum) wicemistrzostwo świata wywalczyły nastolatki.

Pierwsza grupa zbudowała serwer, który przesyłał wiadomości. Jeden z mejli została doręczona prawidłowo, drugi "pomylił" odbiorcę, a trzeci wróciła do nadawcy. Z kolei druga grupa wiekowa stworzyła serwer muzyczny, wplatając w swoje przedstawienie artystę, który miał problem z weną. 

Obie drużyny to uczniowie 
Szkoły Ekologicznej w Rumi. - Nie spodziewaliśmy się takiego sukcesu, także jestem dumna, że udało się niemal powtórzyć ubiegłoroczny sukces - mówi Anna Skoczke, mama Mai, która występowała w pierwszej grupie wiekowej i Iwo, wchodzącego w skład drugiej grupy. 

Zdjęcia dwóch drużyn - MUZ i WAMPIRÓW.

2345

Drużyna, która zajęła drugie miejsce w Problemie nr 3 wzieła udział w Eurofestiwalu Odysei Umysłu w Werbellinsee, Niemcy. EuroFestiwal nie jest kolejnym etapem konkursu, a niepowtarzalnym przeglądem dokonań Odyseuszy z różnych krajów i kultur. Celem Festiwalu jest autentyczna integracja uczestników w atmosferze zabawy i twórczego współdziałania.

6

f t g m

Kontakt z nami

ul. Kujawska 8a

84-230 Rumia

 

tel/fax: (58) 671-13-92

e-mail: ess.rumia@wp.pl