Copyright 2020 - Custom text here

ROK 2008

W tym roku do wyboru były następujące tematy: "Ale jazda!" - zaprojektowanie oryginalnego pojazdusportowego; "Było nie było dinozaury" - stworzenie teorii nt. przyczyny wyginięcia tych zwierząt; "Naluzie o muzie" - przedstawienie, w którym wystąpi jedna z dziewięciu greckich Muz; "Piłki na topie" -wykonanie struktury z drzewa i kleju, na której umieszczone zostaną piłki do golfa; "Teraz dziwacy!" -dowcipne przedstawienie o trzech ekscentrycznych postaciach.

Drużyny z ESS wybrały problem nr 2: „Było nie było dinozaury” (grupa gimnazjalna i grupa ze szkoły podstawowej) oraz problem nr 5 „Teraz dziwacy” (grupa ze szkoły podstawowej). Na Finale Ogólnopolskim Odysei Umysłu trzy grupy z z ESS Rumia zajęły drugie miejsce w swoim problemie, w swojej grupie wiekowiej i wzięły udział w EuroFestiwalu w Kecskemet na Węgrzech.

Wspólnie z innymi krajami rozwiązywały dodatkowo problem międzynarodowy. Dotyczył on przybyciareprezentantów nieznanej cywilizacji na Ziemię i ich kłopotów w supermarkecie.

Najmłodsi uczestnicy: Szymon Drwal SP9, Michał Gronau SP9, Jakub Mański PESS, Łukasz Rybicki PESS,Kamil Topolewski PESS oraz Łukasz i Tomek Turzyńscy PESS wspólnie z ,,Odyseuszami” z Rosji i Białorusizajęli III miejsce. Drużyny trenowały Mariola i Monika Jurkiewicz.

odyseja5odyseja6

f t g m

Kontakt z nami

ul. Kujawska 8a

84-230 Rumia

 

tel/fax: (58) 671-13-92

e-mail: ess.rumia@wp.pl