Copyright 2020 - Custom text here

Projekt teatralny: ROMEO I JULIA - ROZWAŻNI CZY ROMANTYCZNI?

Stworzenie i zaprezentowanie spektaklu teatralnego ROMEO I JULIA w Miejskim Teatrze w Gdyni, poznanie twórczości Szekspira, rozwój teatralnych zainteresowań.

 Obszar: zajęcia pozalekcyjne, dodatkowe

Uczestnicy: uczniowie, rodzice, nauczyciele EGS

Zasięg objęty działaniem: międzynarodowy

Czas trwania działania
: Od 2010 do 2014 roku (kontynuacja)

Cel podjętego działania: Stworzenie i zaprezentowanie spektaklu teatralnego ROMEO I JULIA w Miejskim Teatrze w Gdyni, poznanie twórczości Szekspira, rozwój teatralnych zainteresowań.

Opis podjętego działania: Interdyscyplinarny projekt teatralny Romeo i Julia powstał przy współpracy nauczycieli: anglisty, historyka polonisty oraz plastyka, którzy koordynowali pracę uczniów. Członkowie zespołu teatralnego spotykali się i tworzyli współczesną wersję tragedii W. Szekspira "Romeo i Julia'. W ten sposób pokazali jej uniwersalizm oraz współczesne dylematy młodych ludzi.
Kolejne etapy projektu obejmowały następujące działania: poznanie różnych konwencji teatralnych (dr W. Owczarski), warsztaty w pracowni scenograficznej ASP ( prof. Markowski), udział w warsztatach aktorskich (aktorzy Teatru Miejskiego w Gdyni), wybór utworu i jego analiza, pisanie scenariusza, obsadzanie ról, projektowanie scenografii, kostiumów oraz tworzenie oprawy muzycznej, próby i doskonalenie gry aktorskiej. Finał -przedstawienie teatralne ROMEO I JULIA -ROZWAŻNI CZY ROMANTYCZNI w wykonaniu młodzieży Ekologicznego Gimnazjum Społecznego w Rumi miał miejsce w Teatrze Miejskim w Gdyni. W związku z odniesionym sukcesem i dużym zainteresowaniem młodzieży kontynuujemy udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym Szeksploracje Kultury, realizowanym jednocześnie w Gdańsku, Oslo i Bergen do końca 2014 roku. Uwieńczeniem projektu będzie wielojęzyczny spektakl zaprezentowany na XVIII Festiwalu Szekspirowskim.

Instytucje współpracujące
:
Gdański Teatr Szekspirowski,
Teatr Gedanense,
Teatr Miejski w Gdyni
Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Efekty realizowanego działania: Pozyskanie autorskiego spektaklu teatralnego, rozwój zainteresowań teatralnych, osobowości, kreatywności uczniów, współpracy w zespole, możliwość wymiany doświadczeń teatralnych z rówieśnikami z innych krajów, poczucie satysfakcji z odniesionego sukcesu.

f t g m

Kontakt z nami

ul. Kujawska 8a

84-230 Rumia

 

tel/fax: (58) 671-13-92

e-mail: ess.rumia@wp.pl