Copyright 2020 - Custom text here

ODYSEJA UMYSŁU

 Celem zajęć jest rozwijanie kreatywności i nieszablonowego myślenia wśród ,dzieci. Podczas zajęć uczestnicy uczą się technik twórczego rozwiązywania problemów, pracy w zespole, umiejętności prezentacji, szkolą swój warsztat aktorski uczą się doceniać pomysły innych.

 

Obszar: zajęcia pozalekcyjne/dodatkowe

Uczestnicy: Uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum

Zasięg objęty działaniem: szkolny

Czas trwania działania: od 2005 roku

Cel podjętego działania: Celem zajęć jest rozwijanie kreatywności i nieszablonowego myślenia wśród ,dzieci. Podczas zajęć uczestnicy uczą się technik twórczego rozwiązywania problemów, pracy w zespole, umiejętności prezentacji, szkolą swój warsztat aktorski uczą się doceniać pomysły innych.

Opis podjętego działania: Odyseja Umysłu to międzynarodowy konkurs twórczego rozwiązywania problemów. Jesienią każdego roku publikowanych jest pięć problemów długoterminowych. Drużyna wybiera jeden z nich i stara się go rozwiązać. W praktyce oznacza to samodzielne pisanie scenariusza, tworzenie kostiumów, konstruowanie wymaganych elementów technicznych oraz budowanie scenografii. Efektem kilkumiesięcznej pracy jest przedstawienie, które odyseusze prezentują podczas konkursu. Drużyna musi także zmierzyć się z zadaniem spontanicznym, które także ćwiczą podczas zajęć. Zadanie spontaniczne to zadanie typu "tu i teraz" na którego rozwiązanie drużyna otrzymuje średnio 5 minut.\ Może być to budowanie wieży, która utrzyma piłki golfowe, tworzenie zwierzaka z któregoś z uczestników czy odpowiadanie na pytania typu: Czego człowiek ma za dużo?. Zarówno zadanie długoterminowe jak i spontaniczne uczą krytycznego i kreatywnego myślenia, angażują uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych-czyli takich, które można rozwiązać na kilka sposobów. Odyseusze w trakcie zajęć uczą się marzyć, myśleć i tworzyć.

Instytucje współpracujące: Kierownictwo Odysei Umysłu, Urząd Miasta w Rumi, Dom Kultury ,,Janowo" w Rumi, Firmy sponsorujące przedsięwzięcie.

Efekty realizowanego działania: Udział w Finale Ogólnopolskim oraz Finałach Światowych w konkursie Odyseja Umysłu. Zdobycie niesamowitego doświadczenia. Kształtowanie kompetencji intelektualnych, akademickich, społecznych i liderskich, które są bardzo pożądane w rozwoju zainteresowań, na dalszym etapie nauki szkolnej oraz w przyszłości pracy zawodowej.

f t g m

Kontakt z nami

ul. Kujawska 8a

84-230 Rumia

 

tel/fax: (58) 671-13-92

e-mail: ess.rumia@wp.pl