Copyright 2020 - Custom text here

Nasi absolwenci na scenie - METALOWE BRZMIENIA.

Zaprezentowanie dorobku muzycznego naszych absolwentów przed ich byłymi nauczycielami i przed fanami, zachęcenie uczniów do realizacji swoich pasji np. we wspólnym graniu i śpiewaniu, promowanie twórców z własnego regionu.

Obszar: inne

Uczestnicy: Absolwenci Szkoły, fani zespołów, uczniowie, rodzice ,nauczyciele

Zasięg objęty działaniem: lokalny

Czas trwania działania: wieczorne spotkanie 2012

Cel podjętego działania: Zaprezentowanie dorobku muzycznego naszych absolwentów przed ich byłymi nauczycielami i przed fanami, zachęcenie uczniów do realizacji swoich pasji np. we wspólnym graniu i śpiewaniu, promowanie twórców z własnego regionu, posłucha.

Opis podjętego działania: Nasi absolwenci, którzy grają i śpiewają w zespołach muzycznych bądź występują na deskach scen teatralnych, przyjęli zaproszenie od uczniów i nauczycieli, by wystąpić na specjalnym koncercie z okazji 20-lecia Szkoły. W koncercie wzięli udział uczniowie M. Sitek i M. Mizak i zespoły Savant, Hectic, Rum, duet 2/3 Innitro, które już dawno mają za sobą debiut i właśnie wydają swoje autorskie płyty. Podczas spotkania absolwenci nie tylko pokazali swoje osiągnięcia muzyczne, ale zachęcali młodzież do rozwijania swoich talentów i miło wspominali lata spędzone w naszej Szkole.

Instytucje współpracujące: Dom Kultury Janowo, Media.

Efekty realizowanego działania: Dla uczniów: koncert okazał się na tyle atrakcyjny, że na sali świetnie bawiło się przeszło dwustu słuchaczy. W czasie przerwy nastąpiła integracja międzypokoleniowa. Wielu uczniów zachęconych przez występujących absolwentów podjęło próby nauki gry na instrumentach, zwiększyła się też ilość chętnych do nauki śpiewu. Dla nauczycieli: koncert był potwierdzeniem, że nasze działania wychowawcze dają dobre rezultaty.
 

f t g m

Kontakt z nami

ul. Kujawska 8a

84-230 Rumia

 

tel/fax: (58) 671-13-92

e-mail: ess.rumia@wp.pl