TRENING ŻABKI NA STRES

Kwi 29, 2020 | Ważne informacje

Jak poradzić sobie ze stresem? Szczególnie teraz w okresie koronowirusa, gdy trudno nam już siedzieć w domu, nie spotykamy się z przyjaciółmi, rodziną i nie chodzimy do szkoły, na treningi, na świeże powietrze. Zabrzmi to zaskakująco, ale nawet tęsknimy za zwykłą codziennością sprzed kilku miesięcy.

Sytuacje stresujące są naturalną częścią życia człowieka, w ciągu dorastania uczymy się radzić sobie z nimi. Wizyta u dentysty, czekanie na rodzica, który wraca z wywiadówki, nadchodząca klasówka, myśl, że nikt mnie nie wybierze do drużyny na lekcjach wychowania fizycznego czy wyjście na scenę, to były typowe sytuacje stresowe przed koronawirusem. Teraz jest nam trudniej. Starajmy się Myśleć Pozytywnie !!!!

Długotrwały stres powoduje, że struktura mózgu ulega znaczącym przemianom. Efektem są m.in. zaburzenia koncentracji, problemy z pamięcią, brak kontroli nad emocjami, a nawet stany lękowe oraz depresja. Są jednak sposoby na to, by zahamować negatywny wpływ stresu na nasz mózg.https://liblink.pl/pm9bPd1oVY

NA SZCZĘŚCIE WIADOMO JAK SOBIE ZE STRESEM RADZIĆ.

Ćwiczenia, medytacja oraz sen pomagają mózgowi zregenerować się po długotrwałym stresie a dbanie o obniżenie poziomu stresu jest wyrazem troski o siebie.

– uprawianie sportu:30 minut aktywności fizycznej dziennie może zahamować działanie kortyzolu (hormonu stresu) i poprawić nasz nastrój.

– medytacja Jej efekty są widoczne natychmiast. Przeprowadzono badanie, które pokazało, że kilkunastominutowa medytacja w stylu mindfulness (trening uważności) zmniejsza wyraźnie stany lękowe.

– sen

Dość skutecznym sposobem na poradzenie sobie ze stresem jest również ŚMIECH. https://liblink.pl/mdG5992Nkq

UWAŻNOŚĆ I SPOKÓJ ŻABKI Eline Snel

Pierwsza książka o medytacji (świeckiej) dla dzieci.

https://liblink.pl/sLFQlpa6Ij

Wiele materiałów do treningu uważności Żabki znajdziecie na You Tubie. W prosty sposób dowiecie się, jak zrobić test spaghetti, jak spać dobrze, jak młyn pomaga na stres i co radzi żabka w trudnych momentach.

https://liblink.pl/JtjbozDKWT