UROCZYSTA GALA WRĘCZENIA NAGRÓD W KONKURSACH POWIATOWYCH

maj 1, 2024 | AKTUALNOŚCI 2

 

UROCZYSTA GALA WRĘCZENIA NAGRÓD W KONKURSACH POWIATOWYCH
W tym roku szkolnym nasza szkoła zorganizowała pięć konkursów o zasięgu powiatowym:
– z języka polskiego dla klas IV,
– ⁠z języka polskiego dla klas VI,
– ⁠z matematyki dla klas IV,
– ⁠z matematyki dla klas VI,
– ⁠plastyczny „Kaszubski pejzaż”.
Konkursy te odbywały się pod patronatem Starosty Wejherowskiego, pani Gabrieli Lisius, burmistrza Miasta Rumia, pana Michała Pasiecznego oraz Biblioteki Miejskiej im. F. Ceynowy w Rumi.
W czwartek odbyła się uroczysta gala, w czasie której wręczono nagrody wszystkim laureatom. Wzięli w niej udział nie tylko zwycięzcy i ich opiekunowie, nasi uczniowie, nauczyciele i dyrekcja, ale także zaproszeni goście: pani Teresa Hebel, Radna Rady Miejskiej w Rumi, pani Halina Szalk, Kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Floriana Ceynowy w Rumi oraz pan Mariusz Hybiak z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Floriana Ceynowy w Rumi.
Galę – moment celebracji zaangażowania, wiedzy, talentów i determinacji – uświetniły występy naszych uczniów: Agaty Linstead z III A, Kornelii Chodak z IV A, Antoniego Maciejewskiego z IV B, Zuzanny Szalk z V B, Julii Samulewskiej i Hanny Glazy z I A oraz Idy Król z V A. Występy taneczne, śpiew, gra na instrumentach… Z pewnością naszym widzom przegląd talentów Ekologa sprawił niewątpliwą przyjemność!
Gala została poprowadzona przez naszego nauczyciela, pana Leszka Winczewskiego.